Sağlık personel alım ilanı duyuruldu: En az lise mezunu şartı aranıyor!

KPPS 50 puan ile sağlık personeli alımı yapılacak. Kamuda istidam edilmek üzere alınacak sözleşmeli sağlık personelleri için en az lise mezunu olma şartı aranıyor. Son başvuru tarihi ise 20 Aralık 2019. Peki sağlık personeli alım şartları neler? Nasıl başvuru yapılır?

Sağlık personel alım ilanı duyuruldu: En az lise mezunu şartı aranıyor!
Sağlık personel alım ilanı duyuruldu: En az lise mezunu şartı aranıyor!
GİRİŞ 12.12.2019 10:49 GÜNCELLEME 12.12.2019 10:50
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

KPSS puanı esas alınarak en az lise mezunu sözleşmeli personel alım yapılacak. Yayımlanan 5 Aralık 2019 tarihli Resmi Gazete'de yer alan ilanda tüm detaylar adaylara ilan edildi. Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde, giderleri Özel Bütçe gelirinden karşılanmak üzere alım yapacak sağlık personeli ilanı için Lise mezunu ve KPSS'den 50 puan almanız yeterli. Peki sözleşmeli sağlık personeli başvuru şartları neler? Nasıl başvuru yapılır? İşte tüm detaylar...

SAĞLIK PERSONELİ BAŞVURU ŞARTLARI

1- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

 

3- Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.

4- Başvuracak adayların 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdır. 2018 KPSS-P94 puan türü esas alınacaktır.

5- 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar. 

ÖNCELİKLİ ŞARTLAR

- Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümünden Mezun Olmak.
- 2018 KPSS P94 Puan Türünden 50 ve Üzeri Puan Almış Olmak. 

ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

- Fotoğraflı Başvuru Formu (Üniversitemiz Web sayfasında yayımlanan başvuru formu doldurulacaktır.)

- Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi

- Diploma veya Mezuniyet Belgesinin Aslı ve Fotokopisi (e-devlet Çıktısı Kabul Edilecektir.)

- 2018 KPSS Sınav Sonuç Belgesi

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Adayların, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) www.istanbulc.edu.tr adresindeki Başvuru Formunu ve Başvuru Dilekçesini eksiksiz doldurarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına Şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır. Sadece bir pozisyon için aranılan nitelik kodu belirtilerek başvuru yapılacaktır. Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

YORUMLAR 1
  • Elhamdülillah 3 yıl önce Şikayet Et
    Hakkına razı olan yerleşsinn inşallah, Haksızlıkla gelen haksızlıkla gider inşallah.
    Cevapla