67 yıllık ünlü kebapçı iflas etti

Temeli 1950 yılında atılan ünlü döner markası Hacıbey Kebapçılık ile ilgili mahkemeden olumsuz karar çıktı.

 • GİRİŞ09.01.2017 12:04
 • GÜNCELLEME09.01.2017 12:04
67 yıllık ünlü kebapçı iflas etti

Mahkeme, iflas erteleme talep eden şirketin kurtarılamayacağına hükmederek iflasına karar verdi. Şirket tasfiye sürecine alındı.

Hacıbey Kebapçılık Gıda San. Tic. şirketi için geçtiğimiz Haziran ayı başında iflas erteleme başvurusunda bulunulmuştu. Dava başvurusu İstanbul Anadolu 8. Asliye Ticaret Mahkemesi'ne yapıldı. Şirket adına yapılan iflas erteleme başvurusunda, şirketin borca batık olduğu kaydedildi. Hürriyet'te yer alan habere göre şirket hakkında erteleme verilmesi durumunda, faaliyetlerin yeniden etkin bir biçimde sürdürülebileceği kaydedilmişti.

MAHKEME KAYYUM ATADI

Mahkeme, dosya üzerinde tedbir kararı verdi. Şirkete kayyum ataması yapılmıştı. Şirket hakkında tedbir kararı verilirken yargılamaya da devam edildi. Ancak yapılan yargılama sonrası mahkeme, şirketin kurtarılamayacağına karar verdi. Mahkeme şirket hakkında iflas kararı vererek dosyayı, tasfiye işlemleri için icra iflas müdürlüğüne gönderdi.

67 YIL ÖNCE TEMELİ ATILDI

Bursa merkezli Hacıbey Döner Lokantaları sektörün köklü firmalarından biri. Hacıbey markası Hüseyin Hacıbeyoğlu tarafından 1950 yılında ortaya çıkarıldı. Bursa'nın bu köklü markası 1992 yılında da İstanbul'a adım attı. Aynı yıl Kadıköy, 1994'te İse Teşvikiye'de şubeler açtı. Daha sonraki yıllarda Teşvikiye'deki mekân kapandı.

YENİ MEKAN SIKINTIYA NEDEN OLDU

Şirket, bu yılın başında ise İstanbul Ataşehir'de iddialı bir mekân açmıştı. Hüseyin Hacıbeyoğlu'nun kurucusu olduğu markayı şimdilerde İsmet Hacıbeyoğlu bulunuyor. Şirketin mali sıkıntıya girmesine, söz konusu mekânın açılışı ile ilgili yaşanan sorunların neden olduğu belirtilmişti.

RAPORLAR DA KÖTÜ GELDİ

Şirketin avukatı Serkan Duran, gelen bilirkişi raporları doğrultusunda mahkemenin iflas kararı verdiğini belirtti. Av. Duran, kararı temyiz ettiklerini kararın kesinleşmesi ile birlikte tasfiye sürecine geçileceğini kaydetti.

KAYNAKHÜRRİYET

Yorumlar16

 • Asım 1 yıl önce Şikayet Et
  millette kebap yiyecek para mı kaldı et fiyatları kebap fiyatları valla ben kendi adıma konuşayım bırakın kebap yemeyi aç yatıp tok kalkıyorum
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Krediler 1 yıl önce Şikayet Et
  Aç gözlülük kredi aldırıyor. Gereksiz büyüyünce yıkım başlıyor. İlmi ile ilerlemeyince böyle oluyor. Elin gavuru dağda yetişen çayın enzim oranını ölçüp arttırıcı yöntem geliştiriyorken bizde babadan kebapçıyız 50 seneden beri yapıyoruz demek yeterli görülüyor.Faiz haram! Allah bize zengin olmayı değil! Helal yiyip helal kazanmayı emretti!
  Cevapla Toplam 15 beğeni
 • Türkiyem 1 yıl önce Şikayet Et
  ismini duydum çok yerde şubeler vardı ama hiç gidip bir şey yemedim demekki yemeyince fena batıyor işini sağlama almasan batarsın ticaret böyle birşey
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • hlt01 1 yıl önce Şikayet Et
  Adana kebabı, döneri mi sandın.... döner neymiş ya. lezzeti kaliteyi menü zenginliğini, fiyat avantajını bir kıyasla bakalım Adana'yla.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  eeee ne demisler ac gözlülük dahada fazla olsun diyorlar her kösebasinda bir sube sonra kontrolden cikiyor hepsinin sonu iflas...
  Cevapla Toplam 8 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber