Türkiye'ye sürpriz ucuz et teklifi! 4 dolar...

Sudan Tarım ve Orman Bakanı Mohamed Ijaimi, "Eğer bir anlaşmaya varabilirsek Türkiye için yüksek kaliteli eti ucuza üretebiliriz. Fiyatı 4 dolardan daha fazla olmaz." dedi.

 • GİRİŞ25.12.2017 14:14
 • GÜNCELLEME25.12.2017 14:14
Türkiye'ye sürpriz ucuz et teklifi! 4 dolar...

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) aracılığıyla 2014 yılında Türkiye ile Sudan arasında iş birliği protokolü imzalandığını söyleyen Ijaimi, bu kapsamda 30 bin hektarlık pilot bölgede projenin test edildiğini belirtti. Bakan Ijaimi, projenin tümünün hayata geçirilmesi için gereken hazırlıkların tamamlanma aşamasında olduğunu bildirdi.

Ijaimi, söz konusu pilot bölgede çeşitli tohumların denendiğini, buradan alınacak sonuçların büyük ölçekli projeler için kullanılacağını ifade etti.

Sudan'da canlı hayvan üretim maliyetlerinin düşük olduğunu dile getiren Ijaimi, "Eğer bir anlaşmaya varabilirsek Türkiye için yüksek kaliteli eti ucuza üretebiliriz. Fiyatı 4 dolardan daha fazla olmaz." diye konuştu.

Ijaimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sudan ziyaretinin önemine işaret ederek, bu çerçevede bakanlar ve iş dünyasının bir araya geldiğini söyledi. Türk iş adamlarının Sudan'daki yatırım fırsatları ve tarım sektörü konusunda bilgilendirildiğini anlatan Ijaimi, ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkilere önemli katkı sunacağını vurguladı.

Türkiye ve Sudan arasında çeşitli alanlarda stratejik iş birliği için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Ijaimi, iki ülke tarım heyetlerinin şubatta bir araya geleceğini, ardından bu kapsamda Türkiye'yi ziyaret edeceğini bildirdi. Ijaimi, "Türkiye'nin gelişmiş bir ülke olduğunu biliyor ve tarım alanında, kazan-kazan şeklinde, stratejik bir partnerlik üzerine çalışıyoruz." dedi.

KAYNAKAA

Etiketler

Yorumlar65

 • Efe 3 hafta önce Şikayet Et
  Sudan hicret ulkesi... Vicdan. Edep. Din. Iman... ...iki tarafta kazanir insaallah...
  Cevapla
 • kenan 3 hafta önce Şikayet Et
  uyaniklar damlar şimdi firsat bu yaa?
  Cevapla
 • emre 4 hafta önce Şikayet Et
  reziliz ya koca ülkede et yok rezillik
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • adil 3 hafta önce Şikayet Et
  az etye sende..ayagini yorganina göre uzat.
  Toplam 2 beğeni
 • kel Osman 4 hafta önce Şikayet Et
  eskiden herkesin 3/4 inegi vardi herseyinden faydalinirdi.yaslaninca kesip yenilirdi,et sikintisida yodu.hayvanlar bile memnun du.herkes araba apartman sahibi olmak isteyince sikintilar basladi.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Muya 4 hafta önce Şikayet Et
  Köyde büyümeyen ahırı bırak, kokusunu bırak 1 km öteden üzerine sinen kokusuna dayanamaz!! Köylerde genç kalmadı. Ve çiftçilik ciddi sermayelerle yapılabilecekbiriştir. Hele bu işi sevmeden asla yapamazsınız!! Devlet bir an evvel şehir sermeye sahiplerine destek vermeyi bırakıp küçük orta ölçekte çiftçilik yapan (özellikle hayvancılıkta) insanlara desteğini artırmalı. en kısa zamanda da modern köy kentlere geçişi sağlamalı. Yoksa daha çok ararız bugünlerimizi. Maazallah Katar gibi oluruz...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber