O paraları almak için başvurular başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, avcılıktan çıkan balıkçılara verilecek destekleme ödemeleri için müracaatların bugün alınmaya başlandığını açıkladı.

O paraları almak için başvurular başladı
O paraları almak için başvurular başladı
GİRİŞ 13.10.2017 16:08 GÜNCELLEME 13.10.2017 16:09

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: "Avcılıktan çıkacak balıkçılara verilecek destek için müracaatlar bugün başladı. Balıkçılarımızın bu destekten faydalanmalarını, balık stoklarımızın korunması bakımından önemli görüyorum" açıklamasında bulundu

Fakıbaba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, balıkçılık stoklarının korunması, av baskısının azaltılması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması için 10 metre ve üzerindeki balıkçı gemisini kendi isteğiyle avcılıktan çıkaran gemi sahiplerine yapılacak desteklemelere ilişkin tebliğin Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandığını hatırlattı.

Türkiye'de 1970'li yıllardan itibaren balıkçı gemilerinin hem sayısında hem de teknolojik gelişmeye bağlı olarak av gücünde önemli artışlar olduğunu ifade eden Fakıbaba, buna karşın denizlerdeki su ürünleri varlığında bir değişim yaşanmadığını söyledi.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • kkk 9 ay önce Şikayet Et
  hani askere para lazımdı. bunlara destek verecene askere ver silah al. tarım desteklerini kaldr.
  Cevapla
 • ulucak 9 ay önce Şikayet Et
  bence luzumsuz bir teşvik bu kadar artışa rağmen balıklar azalmadıysa neden böyle bir yola giriliyor hayret ki hayret ama azalma var ise bunun sebepleri araştırlmalı balıkçılığın değil sebeplerin önüne geçilmeli
  Cevapla
 • MeminBey 9 ay önce Şikayet Et
  Babaaaaa
  Cevapla