'Türkiye'ye 100 milyar dolar ile geliyoruz'

Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük şirketleri Türkiye'yi yüzlerce milyar dolarlık yatırım için kolları sıvadı.

 • GİRİŞ10.01.2017 15:11
 • GÜNCELLEME11.01.2017 10:21
'Türkiye'ye 100 milyar dolar ile geliyoruz'

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Abu Dhabi Investment Grup Başkanı Zayed Bin Aweidha Bloomberg HT'de canlı yayın konuğu oldu.

TÜRKİYE'YE 100 MİLYAR DOLAR YATIRIM GELİYOR

Aweidha, Türkiye ile körfez ülkelerinin politik ve ekonomik işbirliğinin hızla devam ettiğine vurgu yaptı, önümüzdeki süreçte Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'dan Türkiye'ye 100 milyar dolardan fazla yatırım yapılacağının müjdesini verdi.

Aweidha şunları söyledi:

Türkiye önde gelen ekonomilerden birisi. Ortadoğu'daki en büyük ekonomi. Suudi Arabistan'la işbirliği sonrasında tüm Körfez ülkeleri Türkiye'ye yatırım yapmaya yöneldiler. Ben de bir rapor hazırladım ve yüzlerce milyar dolar Körfez ülkelerinden yatırım akışı olacak önümüzdeki haftalarda. Suudi Arabistan'ın öncülüğünde Katar ve BAE tarafından bu yatırım yapılacak. Zira bu ülkelerle Türkiye arasında politik işbirliği de yapılıyor. Yatırımlar yapılarak kurdaki yükselişin önüne geçilebilir. Buradan kaynaklı olumsuz etkiler de bu yatırımlarla tamir edilebilir.

Yorumlar158

 • Cool_m 10 ay önce Şikayet Et
  Hep geliyorlar. Hiç gördüğümüz yoktur.
  Cevapla
 • serdar 11 ay önce Şikayet Et
  iş istihdamından ekonomiden azcık olsun anlamayan sırf hükümeti karalayayımda çalışması içinde olan müptezellere sesleniyorum amerika tramp amerikan şirketlerine yada amerikan olmaynlara nasıl baskı yapıyor amerikada yatırm yapın daha fazla adam çalışdırın iş istihdamı oluşturun diyor oğlum siz safmısnız??? ya !!!
  Cevapla
 • Ali 11 ay önce Şikayet Et
  Böyle haber rüya gibi ama çok umitlenip kabus yasamayalim. ..
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • gelemez 11 ay önce Şikayet Et
  bu adamlarda bu kadar para yok ki. türkiye katar'dan 6 kat zengin bir ülke. ülkelerini satsa katar gene 200 milyar bile etmez. biz istesek onlara gideriz ama 100 milyar dolarla.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Remzi 10 ay önce Şikayet Et
  Para yok dediğin adamların sadece abd de 750 milyar doları aşkın Fonları var adamlar amerikayi Fonları geri cekmekle tehdit ediyor ve abd nin gıkı çıkmıyor senin dediğin lafa bak
  Toplam 2 beğeni
 • VÉNUS HOTTENTOTE 11 ay önce Şikayet Et
  Ramo kardesimin dedigi gibi.. Saçma sapan yorumlar görüyorum. Ne demek başkasının parasına mı muhtaç kaldık? Bütün dünya ülkeleri para çekmek için kırk takla atıyor. Yapılan yoruma bak
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber