EPDK şikayet hattı kuruyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, tüketici sorunları için yeni bir dairenin kurulacağını belirtti.

EPDK şikayet hattı kuruyor
EPDK şikayet hattı kuruyor
GİRİŞ 11.02.2016 15:23 GÜNCELLEME 11.02.2016 16:12
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz "Tüketici Dairesi Başkanlığı şeklinde yeni bir daire kurma niyetimiz var'dedi. Bununla ilgili yasal düzenleme gerekiyor bunun çalışmasını da yaptık ve bakanlığımıza gönderdik" - "Tüketici ödediği yatırım bedelinin karşılığını kaliteli hizmet olarak alamıyorsa bunun hesabını soracağız, bunda kesinlikle kararlıyız"

Yılmaz, tüketicilerin elektrik, doğalgaz ve akaryakıt sektörlerindeki şikayetlerine odaklanacak daireyle ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Enerji piyasasının düzenlenmesinde gösterilen özenin, tüketiciyle iletişim kurma ve ihtiyaçlarını giderme konusunda da gösterilmesinin zorunlu olduğunu anlatan Yılmaz, "Tüketici Dairesi Başkanlığı şeklinde yeni bir daire kurma niyetimiz var. Bununla ilgili yasal düzenleme gerekiyor bunun çalışmasını da yaptık ve bakanlığımıza gönderdik" diye konuştu.

Yakın dönemde elektrik dağıtımıyla ilgili 18 milyar lira büyüklüğünde bir yatırım için izin verdiklerine işaret eden Yılmaz, "Yatırımı ne kadar yaparsanız yapın eğer tüketici memnuniyetinde artma veya şikayetinde azalma yoksa bu hususta nafile çaba harcamış olursunuz" ifadesini kullandı.

"Yatırım tüketiciye yansımazsa hesabını soracağız"

Tüketici memnuniyetinin artırılması konusunda kararlı olduklarını kaydeden EPDK Başkanı Yılmaz, şunları söyledi:

"Biz bu hususta nafile çaba istemiyoruz, tüketici vermiş olduğu yatırım bedelinin karşılığını kaliteli hizmet olarak alamıyorsa bunun hesabını soracağız, bunda kesinlikle kararlıyız. EPDK personel sayısı anlamında sınırlı bir kurum, ancak müşteri hizmetlerine ilişkin kuvvetli bir dairemizin olması lazım. Bunu gerçekleştirdikten sonra bu problemlerin üzerine giderek, tüketici memnuniyetini ne kadar yükseltirsek, başarı oranı da o kadar yükselecek demektir."

Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile birlikte birtakım çalışmalar yaptıklarını belirterek, hem bakanlık hem de dağıtım şirketleri ile koordinasyon içerisinde ve yerinden denetim mekanizması üzerinden tüketici memnuniyetinin artırılmasına çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • mehmetahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  iyi olmuş kaçak mazot satanlar sistem adında pompada bulunan beyinden kablo çekiyolar başka beyin takıyolar genelde market içine yada kumanda odasına sartel koyuyolar sağa çeviriyo normal sola çeviriyo kaçak satıyo yakalayın bunları bilginiz olsun diye yazdım
  Cevapla
 • MAHSUM ASLAN 3 yıl önce Şikayet Et
  mardin kızıltepe berçem mahalle mizde kış boyunca büyük sıkıntılar çektık ve dedaş a defalarca dilekçe verdiğimiz halde mahallemizin ihtiyacı olan trafo ve direksiz sokaklarımız mevcuttür bu nedenle mahallemizin ihtiyacı olan trafo ve direklerin takılması için bilgilerinize arz ederim mahalle sakinleri adına mahalle muhtarı
  Cevapla
 • Mesut 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir an evvel pompa servisleri ve otomasyon firmaları gaziantep pompa servislerine müdahale ediniz
  Cevapla
 • ahmet mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  arkadaş doğru söylüyo diğer ıstasyonların ekmeği ile oynuyolar devletimizden vergi kaçırıyolar sistem yaparak beyinden kablo çekiyo bu servisler mekser teknikservis elemanı yapıyo pano odasına sartel koyuyolar gelen oldumu geri çeviriyolar yaygınlaşıyor benden demesi
  Cevapla
 • Mesut 3 yıl önce Şikayet Et
  Antepte akaryakıt pompalarında kaçak kumanda sistemi yapan servisler çok
  Cevapla
 • Serkan Dişkaya 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben Malatya'dan gönderiyorum bu mesajı TEDAŞ'a dilekçe vermiştim 20.11.2015 te inşaatımı engelliyor diyerek ve ödünden bu güne hiç birsey yapmadılar bimere Sikayet ettim diyerek siz bizi Sikayet etmişsiniz diyorlar aksa Elektirik çalışmıyor Malatya'da
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle