Bakan Tüfenkci'den kart aidatı açıklaması

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci kredi kartı aidatları ve dosya masraflarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Tüfenkci'den kart aidatı açıklaması
Bakan Tüfenkci'den kart aidatı açıklaması
GİRİŞ 25.12.2015 14:19 GÜNCELLEME 25.12.2015 14:19
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci siber saldırılar ve kredi kartlarındaki yeni düzenlemeyle ilgili soruları yanıtladı. İşte Bakan Tüfenkci'nin açıklamaları:

'TÜRKİYE SİBER SALDIRILAR KARŞISINDA ACİZ KALACAK BİR ÜLKE DEĞİL'

Siber saldırılar karşısında kendi bakanlığımızın da daha korunaklı hale getirilmesi açısından arkadaşlarımıza gerekli talimatı verdik. Saldırı olmadan da gerekli önlem alınsın istedik. Türkiye saldırılar karşısında aciz kalacak bir ülke değil. Gerekli araştırmalar ve cevaplar verilir diye düşünüyorum.

'YENİ YILLA BİRLİKTE KREDİ KARTI AİDATLARI VE DOSYA MASRAFLARINDA...'

Arkadaşlarımız bugün Ticaret İl Müdürleri ve Birim Amirlerimiz toplantı halindeler. Orada özellikle tüketicilerin karşılaştığı sorunların ve çözüm bulunması durumunda Tüketici Hakem Heyetleri'nin yeniden yapılandırılması noktasında çalışmalarını ortaya koyacaklar. Bu anlamda kredi kartlarının da yeniden gündeme alınarak, tüketicilerin büyük bir kısmının şikayetlerinin kredi kartından olduğunu düşünürsek yükü nasıl hafifletiriz diye çalışmalar yapıyorduk. Ocak içinde ya da sonuna doğru, gerek Bankalar Birliği, gerekse Tüketici Hakem Heyetleri'nden gelen raporlarla daha sistematik hale getirmeyi düşünüyoruz. Daha önceden kredi kartlarını sınıflandırarak aidatsız kredi kartları gibi bir takım fonksiyonlar yüklenerek ücret alınıyordu. Ücretsiz olan kredi kartları taksitlendirme yapılamıyordu. Belli sınırlandırmalar getirerek acaba biz ücretsiz yapabilir miyiz diye çalışmalarımız var. Geçmişe yönelik dosya masrafında da belli bir anlaşma sağlanırsa mahkemeye ya da Tüketici Hakem Heyetleri'ne başvurmadan çözebilir miyiz diye çalışmalarımız devam ediyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • mami 3 yıl önce Şikayet Et
  her yıl kaldırılıyo bu aidatlar ama yine var yine var. bunu kanınlaştırmak gelmiyomu aklınıza hiç
  Cevapla
 • hkn 3 yıl önce Şikayet Et
  ıhtıyac kredısı taksıtlerını artırn....
  Cevapla
 • esnaf 3 yıl önce Şikayet Et
  sayın bakan yaparken sadece bıreysel e yapıp da bankaları tıcarı ye yonlendırme.bankalar bıreysel den para kazanamıyoruz dıyolar esnaf ıcın duzenleme olmadıgı ıcın bıreyselın acısını esnaftan cıkartıyolar.bunu bılelım.bıraz da esnaf ıcın bıseyler yapalım.
  Cevapla