Rusya'dan Türkiye'nin açıklamasına tepki

Rusya Devlet Duması Tarım Komitesi Başkanı, Türkiye’nin domates açıklamasına tepki gösterdi.

 • GİRİŞ10.08.2017 16:56
 • GÜNCELLEME10.08.2017 18:21
Rusya'dan Türkiye'nin açıklamasına tepki

Rusya Devlet Duması Tarım Komitesi Başkanı Vladimir Kaşın, Rusya’nın tarım ürünleri kısıtlamalarını kaldırmaması halinde Türkiye’nin karşılıklı tedbir almaya hazır olduğuna dair açıklamasına ilişkin, Türk partnerlerinin aşırı adım atmak yerine sorunları görüşme masasında çözmeye çağırdı.

RT’ye konuşan Kaşın, “Karşılıklı olarak faydalı ve en uygun rejimleri bulmak için gereken imkanlarımız var. Türkiye’den buğday, mısır gibi Rusya’nın tarlalarında yetiştirilen bir sürü tahıl türleri sevk ediyoruz. Sorunu abartmak değil, çözmek gerek. Tüm detayları dikkatle incelemek, karşılıklı anlayışa varmak lazım“ dedi.

Mevcut durumun ikili görüşmeler yoluyla çözülebileceğini dile getiren Kaşın, “Bu görüşmeler yoluyla çözülemeyen, yeni kriz durumların yaratılmasını gerektiren bir sorun değildir“ diye konuştu.

KAYNAKDHA

Etiketler

Yorumlar23

 • ..... 7 ay önce Şikayet Et
  Bakar mısınız? Fetöcular hortlamiş. Ne zamandır böyle saçma sapan yorumlar konuşmalar pek azdı.
  Cevapla
 • Hakan 7 ay önce Şikayet Et
  Bakıyorumda fetöcüler dadanmış buraya. Rusya domates almazsa sizde buğday ve mısır almayın, sanki ülkede üretim yapacak yer yokmuş gibi.. Bize verilen sözleri kimse tutmuyor, ne AB, ne ABD ne de Rusya, aklınız varsa çalışır Türkiye'yi dünyaya rezil etmezsiniz.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  Domates dediler başka birşey demediler
  Cevapla
 • deryam366 7 ay önce Şikayet Et
  rusya çok doğru davranmış türkiye yine zararlı ve avrupanın yemeyeceği malları yutturmaya çalışmış ama yemezler bu da türkiyenin zoruna gitmiş gitmesin hem kendi vatandaşına hem e dış ülkeye adam gibi ürün satsın ki bir daha istesinler adımız iyi şekilde duyulsun markamız iyi şekilde anılsın
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Muammer 7 ay önce Şikayet Et
  Ruslar haklı Türkiye olayı abartıyor. Adamlar çiftçiler serada domates için kredi aldı dışardan alırsak batarlar diyor.Bizimkiler hala almazsan ben yapacağımı bilirim.Adamları delirteceksiniz sonunda.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Haci 7 ay önce Şikayet Et
  Allah seni ruslarla hasretsin
  Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber