Kemal Sunal hayranlığını kullandı, sipariş yağıyor

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde tavuk yetiştiren bir kişi, başlattığı ‘mobil köy yumurtası’ servisi ile ürünlerini müşterilerin ayağına kadar götürüyor.

Kemal Sunal hayranlığını kullandı, sipariş yağıyor
Kemal Sunal hayranlığını kullandı, sipariş yağıyor
GİRİŞ 30.05.2018 09:55 GÜNCELLEME 30.05.2018 10:22
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Ordu’nun Gülyalı ilçesine bağlı Sayaca Mahallesi’nde yaşayan Kadir Eren, yaklaşık 10 yıl kadar İstanbul’da özel sektörlerde çalıştıktan sonra, doğduğu topraklara dönmeye karar verdi. Çalıştığı süre boyunca, çocukluk hayali olan ‘tavuk yetiştiriciliğini’ aklından çıkartamayan Eren, memleketine dönünce işe koyuldu. Yetiştirdiği 65 tavuğa gözü gibi bakmaya başlayan ve ürettiği yumurtaları da satmaya karar veren Eren, motosikletinin montunun sırt kısmına da ‘Köy yumurtası alo sipariş hattı. 7/24 ara gelsin’ yazısı astı. Bu sayede Ordu sokaklarında dolaşan Kadir Eren, artırdığı müşteri sayısı ile talepleri karşılamaya çalışıyor. Kendisine, ‘mobil köylü’ lakabı takan Eren, bu fikrin komik yanını izlediği Kemal Sunal filmlerinden, pratik yanını ise yemek firmalarının motorlu kuryelerinden esinlendiğini ifade ediyor. 

Kemal Sunal ve motosikletli kuryeler ilham kaynağı oldu

Yaklaşık 2 senedir bu işi yaptığını aktaran Kadir Eren, 10 yıl İstanbul’da özel sektörde çalıştığını ve kızınca doğup büyüdüğü mahallesine dönmeye karar verdiğini söyledi. İşinde büyümeye kararlı olan Eren, “Kendi işimde başarılı olacağımı düşündüm. Allah’ın izniyle başladık ve devam ediyoruz, güzel de tepkiler alıyoruz. Yüzde yüz doğal köy yumurtası ürettiğimiz için de müşterilerimiz bize güveniyor. Kapıya teslimat yapıyoruz, insanlar hastalarına alıyor, çocuklarına alıyor. Ben bu işi burada büyütmenin de peşindeyim. Çünkü artık insanlar marketten yumurta almak istemiyor. İnsanlar artık doğal yumurta istiyor, hayvanlar burada akşama kadar dolaşıyor" şeklinde konuştu. 

 

"ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ HAYALİMDİ" 

Tavuk beslemenin, çocukluk hayali olduğuna dikkat çeken Eren, “Kafamda hep bu işi özel şirkette çalışırken de planlıyordum. Çünkü özel şirkette çalışırken nasıl çalıştığımızı gördüğüm için her zaman ders çıkarttım. Ardından planlar yaptım ve köyüme geldim ve bu işlere başladım, inşallah yavaş yavaş büyütmek de istiyorum. Kapıya teslimat yaptığımız için sürekli olan müşterilerimiz var. Artık yavaş yavaş bizi tanımayan insanlar da bizden yumurta alıyor. Bu yumurtaları insanlar yedikleri zaman devamı geliyor. Biz de bu yüzden giderek tavuk sayımızı artırıyoruz” ifadelerini kullandı. 
Kadir Eren büyük yemek firmalarının motosiklet ile yaptıkları kapıya servisten de etkilenerek böyle bir hizmete kalkıştığını kaydederek, "Ben onlardan ilham aldım. Kemal Sunal’ı da çok sevdiğim için onun filmlerinden hep ders çıkarmışımdır. Onun, bizi güldüren anılarından ders çıkarttım ve bunu reklama yaydım" dedi. 

Kemal Sunal ve motosikletli kuryeler ilham kaynağı oldu

 “BİZ DE MOBİL KÖYLÜYÜZ” 

Herkesten farklı bir şekilde reklam yapmaya çalıştığını dile getiren ve kendisine ‘mobil köylü’ diye hitap eden Eren, konuşmasını şöyle bitirdi: 

"Herkes duvara asar, apartman girişlerine asar, ben bunları yaparsam benim için reklam olmaz. Benim herkesten bir adım önde olmam lazım, o yüzden bu fikir aklıma geldi ve ilanı sırtıma yapıştırdım. Trafikte çok da ilgi gördüm, fotoğrafımı çeken insanları gördüm. Farklı olduğu için insanlar bakakalıyor. 7-24 mobil yumurta servisi, ara gelsin. Mobil hat oluyor, kuryeler ve yemek firmalar oluyor, biz de ‘mobil köylüyüz’, ara doğal köy yumurtası ayağına kadar gelsin." 

 Kadir Eren’i sokakta görüp yumurta siparişi verenler ise artık köy yumurtası yemeyi tercih ettiklerini belirtti.

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • miharbi 11 ay önce Şikayet Et
  işini büyütme kardeşim böyle kal büyürsen canavarlaşırsın-
  Cevapla
 • izmir-dobracı 11 ay önce Şikayet Et
  sende mavi yumurta üretecekmisin abi
  Cevapla
 • Gariban Köylü 11 ay önce Şikayet Et
  Hiç masraf etmese, tüm tavuklar her gün yumurtlasa, her birini 1 tl'den satsa, 65*30=1950 tl para kazanır. Bu bile mümkün değil. Devlet bunu görse bundan fazla ceza keser. Çünkü açık yumurta satmak yasak. Fabrikan olacak. Ya haram faizle kredi çekip makina alacaksın. Ve bir sürü gereksiz ve eziyet olan prosedürü yerine getireceksin. Ya da satamazsın kardeşim. Ülkemin hali bundan ibarettir. Devletimiz sözde insan sağlığını düşünüp organik yumurtayı ambalajı yok diye sattırmaz iken, sağlıksız koşullarda yetiştirilen, eşelenmeyen, sadece yemlenip sulanan, mutsuz ve huzursuz tavukların, ambalajlanmış yumurtalarının satılmasını teşvik eder.
  Cevapla
 • maho 11 ay önce Şikayet Et
  her önüne gelen organik diye elindekini satarsa içlerindeki üçkağıtçılık yapanlara nasıl engel olmayı düşünüyorsun.aklına esen gıda işine girerse kontrolü nasıl sağlarsın.sonra çürük yumurtadan zehirlenince ver coşkuyu.
  Cevapla
 • son_osmanlı 11 ay önce Şikayet Et
  bildiğin çiftlik tavuğu çiftlik yumurtası kardeşim köy tavuğu görmesek bilmesek inanacağız
  Cevapla
 • abdülhamid han 11 ay önce Şikayet Et
  5 tane tavuk cinsi say desem bilmezsin bu tavukların cinsi lohman eger fenni yem vermezsen tavuk çıkıp dışarda bulduğunu yerse o köy yumurtasıdır işte cinsi ne olursa olsun
  Cevapla
 • abdülhamid han 11 ay önce Şikayet Et
  cok biliyonuz ya herşeye konuşun köy yumurtası nedir nasıl üretilir özelliği nedir köy tavuğu nedir onu bilmezsiniz gelip burda hemen ahkam kesiyorsun nerden anladın çiftlik yumurtası olduğunu acaba açıklar mısın
  Cevapla
 • mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  önemli olan köy tavuğu, çiftlik tavuğu olması değil tavuğun doğal beslenip beslenmediğidir.
  Cevapla
 • yusuf 11 ay önce Şikayet Et
  helal olsun ALLAH yolunu acik etsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle