"Bankalar firmalara destek olmalı"

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, "Bankaların, krediler ve diğer konularda içinde bulunulan piyasa koşullarında bıçak sırtındaki firmalara mutlaka destek olmaları gerekiyor" dedi

"Bankalar firmalara destek olmalı"
"Bankalar firmalara destek olmalı"
GİRİŞ 20.04.2018 14:36 GÜNCELLEME 20.04.2018 14:40
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış


Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Hacısalihoğlu'nu makamında ziyaret ederek, yeniden seçildiği görevde başarı diledi.

Hacısalihoğlu, Arslan'a nezaket ziyareti dolayısıyla teşekkür etti. Arslan ve Hacısalihoğlu, firmaların ihtiyaçları ve bankaların sunduğu imkanlara ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

 

 

Arslan, başta Nefes Kredisi olmak üzere birçok konuda iş dünyasına destek olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Hacısalihoğlu, bankaların, krediler ve diğer konularda içinde bulunulan piyasa koşullarında bıçak sırtındaki firmalara mutlaka destek olmaları gerektiğini vurgulayarak, "Zor koşullardaki firmaların üretime devam etmesi, ülke ekonomisinin ilerlemesi için hayati önem taşımaktadır. Potansiyeli olan, ihracat yapan, üretime ve istihdama katkıda bulunan firmalarımıza bankaların da mutlaka destek olması gerekiyor." dedi.

Bankaların kredi kullandırırken firmalara danışmanlık hizmeti vermesinin de önemli bir konu olduğuna dikkati çeken Hacısalihoğlu, "Özellikle kredilerin vadelerini ve ödeme koşullarını belirlerken, bankaların firmalar lehine yönlendirici tutum takınmalarını istiyoruz. Bu firmaların ayakta kalması ekonomimiz için hayati önemdedir. Bu firmaları kaybedersek bir daha kazanamayız." değerlendirmesinde bulundu.

Arslan ve Hacısalihoğlu, ziyaretin anısına birbirlerine plaket verdi.

ETİKETLER
bakanlar erken seçim
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Feraset İkbal 8 ay önce Şikayet Et
  Dul ve yetimler de dahilmi
  Cevapla
 • zafer gülten 8 ay önce Şikayet Et
  hep zenginler kayırılsın deniyor,bankalar fakir fukaranın kredi borcundaki faizi indirsin denmiyor.parası olmayan ve kendine güvenemeyen firma açmasın,girsin bir işe çalışsın,kendi patron olacak,rahat edecek diye cemeresini fakir fukaraya yüklemesin.
  Cevapla
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  nerede firmalara hemen bir tekmede bankalar vuruyor özellikle şube müdürleri komisyon almak için vadesi gelmemiş kredileri bile geri çağırıp varsa gayrimenkul ipoteği firmanın birde ona müşteri bulup sattırıyorlar neler dönüyor firmanın eli ayağı kitleniyor toparlayamaz hale geliyor
  Cevapla