Ünlü iş adamı hayatını kaybetti

Tekfen Holding ve TÜSİAD kurucularından ünlü iş adamı Feyyaz Berker, bugün hayata gözlerini yumdu.

GİRİŞ 22.08.2017 12:16 GÜNCELLEME 24.08.2017 15:15
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Tekfen Holding kurucularından Feyyaz Berker, bugün hayatını kaybetti.

1925 Mersin doğumlu olan Berker, iş hayatına askerlikten sonra Esenboğa Havaalanı inşaatında ilkin şantiye şefi, sonra laboratuvar ve araştırma bölümü başkanı olarak adım attı.

1956 yılında Robert Kolej'den sınıf arkadaşı Nihat Gökyiğit ile FN Danışmanlık şirketini kurdu. Bu şirket zamanla Tekfen Holding'e dönüştü.

Şu anda holding bünyesindeki Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş., Türkiye, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Kafkasya ve Orta Asya, Doğu ve Orta Avrupa'da büyük başarıları olan uluslararası bir yüklenici olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Feyyaz Berker, çok çeşitli derneklerin kuruluşunda ve yönetimlerinde yer aldı. TÜSİAD Kurucu Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Konsey Başkanlığı, Robert Kolej ve TEMA Mütevelli Heyetleri bunların arasında.

TÜSİAD'DAN AÇIKLAMA

TÜSİAD; kurucularından ve eski başkanlarından iş adamı Feyyaz Berker`in hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı paylaştı.

TÜSİAD, Sayın Feyyaz Berker’in vefatı nedeniyle bir açıklama yaptı. TÜSİAD'ın başsağlığı mesajı şöyle: 

"Sayın Feyyaz Berker'in vefatı nedeniyle TÜSİAD ailesi olarak derin bir üzüntü içerisindeyiz. 

TÜSİAD'ın kurucuları arasında yer alan, 1971-1980 yılları arasında derneğin ilk Başkanlık görevini, 1995-1996 yıllarında Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı görevini üstlenen Berker, iş hayatındaki ve sivil toplum alanındaki engin vizyonu ile TÜSİAD'ın gelişimine, derneğin 46 yıllık tarihi boyunca muazzam bir katkı sunmuştur.

Türk özel sektörünün ve sivil toplumun gelişimine verdiği tarihsel desteğe müteşekkiriz. Cumhuriyet ve demokrasi değerlerine mutlak bağlılık içinde ülkemizin ekonomik refahına ve toplumsal kalkınmasına ömrünü adayan Sayın Berker'i derin saygı ve minnetle anıyoruz; ailesine ve TEKFEN Holding'e başsağlığı diliyoruz."

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • BİR ÖĞRETMEN 1 yıl önce Şikayet Et
    Külli nefsin zaigati'l mevt.....her nefis ölümü tadacaktır.Lakin,Ecirleriniz (amellerin karşılığı kıyamet günü ödenir..O vakit kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete koyulursa o takdirde o kurtuluşmuştur.Ve dünya hayatı aldatıcı bir metadan başka bir şey değildir.
    Cevapla
  • Gazi 1 yıl önce Şikayet Et
    Mekanı cennet Olsun .
    Cevapla