Çağlar: Teşvik paketi geleceğin sigortası

İTO Başkanı İbrahim Çağlar, Davutoğlu'nun açıkladığı teşvik paketini Türkiye'nin geleceğinin sigortası olarak gördüklerini belirtti.

Çağlar: Teşvik paketi geleceğin sigortası
Çağlar: Teşvik paketi geleceğin sigortası
GİRİŞ 02.04.2015 14:15 GÜNCELLEME 02.04.2015 14:15
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ndeki tedbirlerin her bir unsuruna katıldıklarını ve bu tedbirleri Türkiye'nin geleceğinin sigortası olarak gördüklerini belirtti.

Çağlar, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ne ilişkin yaptığı yazılı değerlendirmede, Türkiye'de yeni bir başarı hikayesinin hep birlikte yazılabileceğini vurguladı.

Çağlar, şunları kaydetti:

"Bunun için bu arabaya yeni benzin gerek. İşte o benzin de ümit ediyorum ki işçimizin alın terine, işverenimizin aklına ve yüreğine yakışacak kalkınma hedefi doğrultusunda bugün açıklanan İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi olacak. Yatırımlara daha çok vergi indirimi, yüksek teknoloji yatırımlarına beşinci bölge desteği, KOBİ'lerin finansmana erişiminin artırılması, İŞKUR'un iş gücü desteği, yeni yatırıma vergi teşviki gibi düzenlemelere İstanbul iş dünyası olarak tam destek veriyoruz. Özellikle KOBİ'lerin finansmana erişiminin artırılması amacıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engellerin kaldırılmasını çok isabetli bir karar olarak görüyoruz."

İbrahim Çağlar, Son yıllarda hem dünyadaki ekonomik gelişmeler, hem de yakın coğrafyasındaki hareketliliğin Türkiye'yi olumsuz etkilediğine değinerek, "Hükümetimiz reformlar konusunda ne kadar kararlı olursa, iş dünyası olarak bizim azmimiz ne kadar perçinlenirse, tüketicinin de ekonomiye olan güveni o oranda artacaktır. Böylelikle piyasalarda çarklar yeniden daha hızlı bir şekilde dönecektir" ifadelerini kullandı.

İTO Başkanı Çağlar, "Dünyaya para eden mal satmamız lazım. Şunu unutmayalım, bize gerekli olan sürdürülebilir büyümenin yolu; özel sektör yatırımlarından, ihracattan, katma değerli üretimden geçiyor. Yeni destek paketiyle teknoloji devrimi Anadolu'dan başlayıp, İstanbul'un finans, pazarlama ve tedarik gücüyle birleşecektir. KOBİ'lerin birer Ar-Ge ve teknoloji üssü haline gelmesi, ülkemizin istihdamına ve katma değeri yüksek üretimine çarpan etkisi yapacaktır" yorumunu yaptı.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
ibrahim çağlar
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • mehmet 4 yıl önce Şikayet Et
    yalan söylüyorsunuz müetahitler 100 tl ye maal ettikleri daireyi 300 tl ye satıyorsunuz sonra duygu sömürüsü yapıyorsunuz en baba dairenin maliyeti arsa payı hariç 80-90 bin lira daire başı 50 bin tl de arsa payı koyduğunda 130-140 ediyor siz 250 -300 bin istiyorsunuz
    Cevapla