Ünlü işadamına 75 yıl hapis istendi

Suç örgütü kurmak iddiasıyla açılan davada savcı mütalaasını açıkladı. Galip Öztürk'ün 75 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Ünlü işadamına 75 yıl hapis istendi
Ünlü işadamına 75 yıl hapis istendi
GİRİŞ 05.02.2013 17:04 GÜNCELLEME 05.02.2013 19:08
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

 

İş adamı Galip Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 70 sanığın yargılandığı "suç örgütü" davasında duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Galip Öztürk, Cengiz Kaya ve Erdem Yücel ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

GALİP ÖZTÜRK'E 75 YIL İSTEMİ

Duruşmada Savcı Fuzuli Aydoğdu esas hakkındaki görüşünü açıkladı. Savcı, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yetkili olmadığı iş için yarar sağlama, adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs, rüşvet, ihaleye fesat karıştırmak, hakkı olmayan yere tecavüz, yağma, tehdit, gizliliğin ihlali" suçlarından 26 yıldan 75 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

EMEK İÇİN 3 YILA KADAR HAPİS İSTENİLDİ

Davanın sanıklarından Başbakanlık eski Müsteşar Yardımcısı Abdülkerim Emek'in ise "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmekö suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi talep edildi.

METRO'DA 12 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR

Davanın sanıkları arasında Metro Grubu'nun çok sayıda üst düzey yöneticisi yanı sıra eski milletvekilleri Mustafa Baş, Fatih Öztürk, M. Mustafa Açıkalın, Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen, Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Yüksel Baki, emekli general Rauf Altınok, Samsun Ayvacık Belediyesi Başkanı Mustafa Belur, Avukat Vasfi Sedat Küçükyılmaz, Av. Ömür Alagöz gibi isimler yer alıyor.

Bünyesinde çok sayıda şirket bulunan Metro Grubu bünyesinde doğrudan 12 bin, dolaylı olarak 25 bin kişi çalışıyor.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
işadamı
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • hayatı61tarafa 5 yıl önce Şikayet Et
  geçen seferde. 150 yıl istendi 1 hafta sonra çıktı haber yapmaya bile gerek yok boşuna yorulmuşsun editör kardeş nasılsa parayı basıp buda diğer zendinler gibi çıkıcak ve otogardan haraç almaya devam edecek....
  Cevapla
 • TTTT&T 5 yıl önce Şikayet Et
  :))). zamane adamı galip öztürk 75 yıl vermişler, delik deşik olmuş adalet sistemi ile 20 yıla falan düşer ardından bide denetimli serbestlik yasası 1 sene yatar çıkar, ondan sonra aynı tas aynı hamam. insanı bu ülkede hayat şartları değil kanunlardaki açıklar suç işlemeye yitiyor.
  Cevapla
 • TTTT&T 5 yıl önce Şikayet Et
  balık baştan kokar. aslında bu adama kızamıyorum. devletin başı nasılki kıçı düzgün olsun. böyle devlete böyle millete böyle adamlar yaranır. biz namusumuzla çalışıyoruzda ne oluyor. asgari ücrete talim ediyoruz.
  Cevapla
 • MUSTAFA DARAKÇIOĞLU 5 yıl önce Şikayet Et
  .... ALLAH affetsin
  Cevapla
 • Kriminal 5 yıl önce Şikayet Et
  :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( . 12.000 kişiye sorsunlar bakalım...hangi şartlarda hangi ücretlerle,nasıl izinsiz mesai şartlarının dışında çalışıyorlar..birde borsada 1tl lik kendi gruplarından bir kağıdı nasıl 7 tl yapıp millete iteledikten sonra şimdi 0,54 krş olmuş...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle