Soğuklar fiyatını ikiye katladı

Dondurucu soğuk, pazardaki balık tezgahlarını da vurdu. Daha geçen haftaya kadar kilosu 5 TL’ye satılan hamsi İzmir'de 10 TL’ye çıktı.

Soğuklar fiyatını ikiye katladı
Soğuklar fiyatını ikiye katladı
GİRİŞ 04.01.2015 12:45 GÜNCELLEME 04.01.2015 12:45
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Sardalya balığının fiyatı 7 TL, çinekop ise 20 TL’ye yükseldi. Esnaf kötü hava koşullarının devamı halinde balık fiyatlarındaki artışın kaçınılmaz olduğunu belirterek, "Fiyatlar artıkça satışlarımız azalıyor. Bundan hem biz hem de kilosu 30 TL’den aşağı düşmeyen kırmızı etin yanına bile yanaşamayan, protein ihtiyacının balıktan karşılayan dar gelirli vatandaşlar olumsuz etkileniyor" dedi.

10 LİRAYA ÇIKTI

Balık fiyatları Niğde’de de oldukça arttı. Niğde'de geçen haftalarda kilosu 5 lira olan hamsi, 10 liraya kadar çıktı.  Balıkçılık yapan Eyyüp Kılavuz, azalan miktarın fiyatlara yansıdığını belirtti. Kılavuz, “Hamsinin Karadeniz bölgesini erken terketmesi, bütün balıkların fiyatlarında artışa neden oldu. Yine iklim olaylarının da etkisiyle balıkçıların denize açılamaması, doğrudan fiyatlara yansıdı. Geçtiğimiz günlerde 5 lira olan hamsinin fiyatı şimdilerde 8 ile 10 lira arasında değişiyor. Bunun yanısıra istavrit 10, Karadeniz yerli somon 15, ithal somon 25 lirçipura 20, levrek 20 ve küpez 15 liradan satılıyor.” dedi.

İSTANBUL'DA 14 LİRA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bugünkü hal balık fiyatlarına göre İstanbul’da çipuranın kilogramı 14 liradan, levreğin kilogramı ise 14 liradan satılıyor. 

KAYNAK: DHA, CİHAN

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
tezgah balıkçılık
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • oflu 4 yıl önce Şikayet Et
    bu ne yaaaa soğuk olmadımı balık kactı fiyatlar tavan yok soğun var fiyatlat tavan ne ayaksınız yaa
    Cevapla
  • Tamer 4 yıl önce Şikayet Et
    Ben bu balık işini bir türlü anlamadım gitti. Hava sıcak derler balık yok pahalı, hava soğuk derler balık yok pahalı.. Hava soğursa balık bollaşır derler nerde bu balıklar :)
    Cevapla