Üçüncü Havalimanı için Uber ile anlaşma yapılmadı

İstanbul'daki üçüncü havalimanının inşasını ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA Havalimanı İşletmesi, Uber ile herhangi bir görüşme yapılmadığını, anlaşmaya varılmadığını duyurdu.

Üçüncü Havalimanı için Uber ile anlaşma yapılmadı
Üçüncü Havalimanı için Uber ile anlaşma yapılmadı
GİRİŞ 06.04.2018 20:44 GÜNCELLEME 06.04.2018 20:55
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

İGA'dan, Uber'in 3. havalimanını taksi hizmetlerini alacağı yönündeki iddialara yanıt geldi.

Açıklamada, İstanbul Yeni Havalimanı’nın inşasını ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA'nın, havalimanının operasyona başlamasıyla sunulacak taksi hizmeti için "34 No’lu Taksiciler Kooperatifi" ile çalışmak üzere anlaşma sağladığı belirtilerek, şunlar kaydedildi: 

"İstanbul Yeni Havalimanı’nı yolcu deneyimi konusunda 'dünyanın en önemli havalimanı' haline getirmeyi hedefleyen İGA, bu anlayışla daha önce görülmemiş bir taksi hizmeti için yeni standartlar paketi belirlemiştir. Tamamlandığında 'dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı' olacak İstanbul Yeni Havalimanı’na yakışır bir hizmet vermek hedefiyle 34 No’lu Taksiciler Kooperatifi ile gerçekleştirilecek sözleşmeye pek çok yeni standart eklenmiştir. Ortak karara bağlanan yeni standartlar, sıklıkla denetlenecek ve yolculara en iyi hizmetin verilmesi konusu üzerinde titizlikle durulacaktır.

'34 NO'LU TAKSİCİLER KOOPERATİFİ'

İGA, 34 No’lu Taksiciler Kooperatifi ile yapacağı sözleşmenin son safhasında bulunmaktadır. Onayların tamamlanmasının ardından sözleşme imzalanarak gerekli açıklamalar yapılacaktır. Bu noktada, haberde bahsi geçen şirket ile herhangi bir görüşme yapılmamış, anlaşmaya varılmamıştır."

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 17
 • birol 1 yıl önce Şikayet Et
  biz hizmet istiyoruz yön seçen insanları dolandıran trafik kurallarını hiçe sayan taksici istemiyoruz siz aranızdaki bozukları temizleyin
  Cevapla
 • 1453ist 1 yıl önce Şikayet Et
  Taksi şoförlerinin Tıraşlı,Bakımlı Özel Kıyafeti Olmalı .
  Cevapla
 • Deli Dumrul 1 yıl önce Şikayet Et
  En iyi havalimanina en iyi hizmeti verecek firma yakışır. Burada kaliteli hizmet önemli. İy olana verin.
  Cevapla
 • hlt01 1 yıl önce Şikayet Et
  adamların derdine bak millet taksicilerden şikayetçi, adam ekmeğim diye nara atıyor. ekmeğine sahip çıkacak adam önce işine ve müşterisine sahip çıkar. sana ekmek verene saygısızlık magandalık yapacaksın bir sürü şikayet uyarı alacaksın sonra çıkıp ekmeğimizle oynuyorlar diye ağlayacaksınız. siz cidden rahatsızsınız. sizin ciddiyetiniz yok işinizi ciddi ve temiz yapmıyorsunuz. o nedenle bir derse ihtiyacınız olduğu görülüyor.
  Cevapla
 • Hasan darcın 1 yıl önce Şikayet Et
  İlktay adına burada 7gündür maduruz. Kim sorunumuza cözüm getirecek merak ediyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle