Çocuğu olan memura 140 TL ek ödeme!

0-4 yaş arası çocuğu olan memurlar kreş yardımıyla rahatlayacak.

Çocuğu olan memura 140 TL ek ödeme!
Eklenme: 13 Mayıs 2012, 08:29 / Güncelleme: 13 Mayıs 2012, 10:27 / 12 Yorum
BÜYÜKLÜK
- A A +

Çalıştıkları kurumda kreş bulunmayan memurlara, her çocuk için bu yıl 140 lira ödenecek.

Çocuğu olan memura 140 TL ek ödeme!

Memur lar, hükümetin zam teklifini sunacağı Pazartesi gününe kilitlenirken, sosyal haklarla ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyor. Memur-Sen, özellikle çocuk sahibi olan memurları rahatlatacak bir teklifte bulundu. Buna göre; kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerlerinde görev yapan memurların 0-4 yaş arası çocuklarına yönelik kreş bulunmaması halinde, bu memurlara kreş parası yardımı yapılacak. Geçmişte 2 çocukla sınırlı olan kreş yardımı ödeneğinde bu sınır kaldırıldı.

Her çocuk için yapılacak yardım miktarı da önemli. Kreş hizmetinden yararlanamayan memurların maaşlarına, her çocuk için ilaveten bu yıl 140 lira yatırılacak. Önümüzdeki yılbaşından geçerli olmak üzere kreş yardımı ödeneği 160 liraya yükseltilecek. Her ikisi de memur olan eşlerden erkek, kreş yardımından faydalanacak. Ayrıca kreş yardımı ödeneğinden Damga Vergisi dahil herhangi bir kesinti yapılmayacak. Yani kreş yardımı olarak net 140 lira ödenecek. Bu kreş yardımı tutarı memurun maaşından borç için haczedilemeyecek. Öte yandan sendikaların ulaşıma dair istediği taleplerden bazıları şöyle:

ULAŞIMA 4 TL YARDIM

Servis hizmeti sunulmayan kamu görevlilerine, (fazla çalışma kapsamında görev yapılan günler dahil) çalıştıkları her gün için 4 TL ulaşım yardımı ödensin.
Ulaşım yardımı, ödeme yapılması gereken gün sayısı üzerinden, takip eden ayda aylıkla birlikte verilsin.

Verilecek ulaşım parasından, hiçbir vergi kesintisi yapılmasın.
Ulaşım yardımı, günlük 4 TL'den düşük olmamak üzere her ay toplu taşıma kartı verilmesi şeklinde de olabilir

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 12 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

EROL PURDAŞ

14.05.2012 00:22

haber7 lütfen memur maaş zammı haberi yapma. haber7 lütfen memur maaş zammı haberi yapma

neyzen

13.05.2012 21:55

sadece teklif!!!!. hemen niye tartışıyorsunuz boşuna! bugüne kadar hangi teklif kabul edildi de bu kabul edilsin. sanki ciddi bir şeymiş gibi bir de haber yapıyorlar. iyi o zaman memurun maaşı 10 bin olsun teklif :)

keremcan karaca

13.05.2012 20:36

ulan bu memurlar ne kadar ballı yaa!. utanmasalar çocuğun bez parasınıda devletten isteyecekler.ohh! ne güzel memleket.devlet devlet değil çiftlik.

AHMET POLAT

13.05.2012 17:46

bu memleket iflah olmaz. devlet zaten milletini bölüyor. sınıflandırıyor. asgari ücretle çalışan vatandaşın ne suçu var. memur memur. ben esanfım devlete 200.000 tl bağkur primi verecem. alacağım 600.00 tl emekli maaşı, e bunun yandın da tabela vergisi, gelir vergisi, damga vergisi, geçici vergi,ilan vergisi, reklam vergisi stopaj vb. memurların oyları kurtarır artık hükümeti.

HASAN

13.05.2012 16:16

adalete bak . yazıklar olsun!!!hep düşünülen maddi durumda iyi olanlar,zaten, karı koca 2 maaş, en az 4000 tl maaş alıyorlar,ama eşi çalışmayan memurları hiç düşünen yok,eşi çalışmayan memurlarada aile yardımını artırsnlar,bunu lütfen sendikalar duysun,bu konuyu basında dile getirmesi lazım,