İran karpuzu Iğdır'da pazara çıktı

İran'dan ithal edilen karpuzlar Iğdır'da satışa sunuldu. Sebze halinde esnaf Taner Aras, açıklamasında, İran'dan getirdikleri karpuzları toptan fiyatına perakende sattıklarını söyledi.

GİRİŞ 19.04.2011 15:59 GÜNCELLEME 19.04.2011 15:59

İran'dan ithal edilen karpuzlar Iğdır'da satışa sunuldu. Kilosunu 1 lira 20 kuruştan satın alan vatandaşlar uygulamadan memnun.

Sebze halinde esnaflık yapan Taner Aras, yaptığı açıklamada, İran'dan getirdikleri karpuzları toptan fiyatına perakende olarak sattıklarını söyledi.

İlk etapta az getirdikleri için kilosunu 2 liradan sattıklarını anımsatan Aras, ''Bu kez bol miktarda karpuz getirdik. Kilosunu da 1 lira 20 kuruşa satıyoruz. Tadı güzel, vatandaş da memnun. Günde 500 kilogram karpuz satıyorum'' dedi.

Yerli karpuz pahalı olduğu için İran'dan karpuz ithal ettiklerini ifade eden Aras, son yıllarda gelişen tarım teknolojisiyle birlikte artık her mevsimde her meyveyi bulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Yaz meyvesi olarak bilinen karpuzu bahar mevsiminde satışa sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Aras, ''Karpuzun tanesi yaklaşık 6 ile 10 lira. Kilosunu 1 lira 20 kuruşa çekince herkes rahatça karpuz alabiliyor'' diye konuştu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL