Kidem tazminatı kalkıyor mu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, kıdem tazminatı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Kidem tazminatı kalkıyor mu?
Eklenme: 05 Şubat 2011, 14:40 / Güncelleme: 05 Şubat 2011, 14:40 / 7 Yorum
BÜYÜKLÜK
- A A +

 
Malatyalı İşadamları Derneği'nin, Holiday Inn Otel'de düzenlenen 45. Aylık Olağan Toplantısı'na katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, kıdem tazminatı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

 Kıdem tazminatı konusunun Türkiye'de işçiler açısından önemli bir sorun olduğunu ifade eden Dinçer, "'Kıdem tazminatı fonu kaldırılacak' demediğim halde benim söylediğim belirtilerek haber yapılıyor. Kıdem tazminatı sorunu Türkiye'de işçilerin sorunudur.

Son yıllarda işlerinden ayrılan 2,5 milyon insanın yalnızca yüzde 7,8'i kıdem tazminatı almaya hak kazandı yüzde 92'si alamadı. Bu işçiler açısından ciddi bir sorundur. İşveren içinde ciddi bir sorundur. İşten çıkış maliyetini arttırmaktadır.

Kıdem tazminatı konusunun tartışılmasıyla ilgili bir karara ihtiyaç var. İşçinin kaybı olmaksızın bu sorunu ortaya koyabilmeli ve tartışabilmeliyiz. Bu konuyla ilgili tartışmalarda, işveren ve işçi sendikalar 'bu bizim için grev sebebidir' diye tehdit ediyorlar. Böyle bir sorun varken bunu yokmuş gibi sayıp görmemezlikten gelemeyiz" dedi.


 
 

Kaynak : İHA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 7 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

kerasus28

06.02.2011 10:22

BU ADAM TAM BİR FELAKET. bu kişi akp nin altına seçim öncesi dinamit koyuyor tam bir felaket

baybars can

06.02.2011 01:00

isteyen istediği yere gider.... isteyen istediği yere gider,bu ülkede sadece siyasi işçiler yok,bu ülkede 15 milyon yoksul insan var,15 milyonda asgari ücretle çalışan 2 milyonda işsiz var,devlet herkesin devleti,sadece siyasi işçilerin devleti değil,adamlar geçirmişler ellerine ayrıcalıkları bunları bir hak diye savunuyorlar,istismarcılık yapıp sokak anarşisine demokratik tepki kılıfı geçiriyorlar burdan bende iktidarı uyarıyorum,halkın sesine bak siyasi işçilerin ağzına değil

kadir kaya

05.02.2011 19:22

sayın bakanın vazifesi. bakan bey, senin vazifen işçiyi sömürtmek değil, işçiden yana olmak. kıdem tazminatını bir kaldırın vallahi ve billahi gider chp ye üye olurum. garibanları ezdirirseniz, bizde sizi ezdiririz. hiç bir tane işçi bunu affetmez. patron olman bizi ilgilendirmez. küresel sorunların nedeni küresel haksızlıklardır.

kadir kaya

05.02.2011 19:17

her seçimde akpye oy verdim ama bunu kabul etmem. tazminatın kaldırılması ortamı istikrarsızlaştırır, güven ortamını yok eder. işverenin daha da rahat işçi çıkarmasını teşvik eder. ben akp liyim. bunu kabul etmem. böyle bir hata akp nin yokolmasına neden olur. şimdiden uyarıyorum. sayın bakan aklını başına al. yoksa o koltuğu bir daha rüyanda bile göremezsin. sadece sen değil, diğer akpli vekiller içinde geçerli. güzelim partiye yazık edersiniz. gider chp ye oy veririm. uyarmadı demeyin. kafanıza göre iş yapmayın.

hscimen

05.02.2011 17:35

KALKSIN TABİ. Sadece çalıştıklarının parasını alsınlar tazminatta neymiş.ondan sonra nası olsa tazminat yüzünden çıkaramazlar diye işi savsaklıyor. gerçi sanayicininde bunu delmek için çözümlerimizde var :)