İSO ikinci 500 Büyük Sanayi'yi açıkladı

İstanbul Sanayi Odası, 1998'den bu yana sürdürdüğü İkinci 500 Büyük Sanayi Raporu'nu bugün açıkladı. Geçen yıl liste başında Graniser Granit yer almıştı. İşte o liste:

  • GİRİŞ26.08.2009 11:12
  • GÜNCELLEME26.08.2009 11:12
İSO ikinci 500 Büyük Sanayi'yi açıkladı

Dinçer Gökçe'nin haberi

İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2008 yılı raporunun sonuçları şu sıralar açıklanıyor.  Raporu İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük tarafından bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıklıyor.

İstanbul Sanayi Odası’nın, süreç içinde genişleyen ve 1998 yılından itibaren de Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu olarak hazırlanan bu çalışma, sanayi kuruluşlarının yıllar içindeki gelişimini, üretimden satışlar, satış  hasılatı, katma değer, özkaynak, aktif toplamı, dönem karı veya zararı, ihracat ve istihdam başlıkları altında sunmakta.

Ekotrent sanayi çevrelerini merakla beklediği raporun detaylarını açıklıyor.

Listenin başında Ulusoy Un Sanayi üretimden satışlara 104 milyon 39 bin lira ile liste başı oldu. Geçen yıl açıklanan listede ise liste başında Graniser Granit yer almıştı.

Geçen yıl ilk 10'da yer alan firmalardan hiçbiri bu yıl ilk 10'ta yer alamadı. 

İşte Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine giren şirketleri! Liste için tıklayınız!!!

www.ekotrent.com

KAYNAKEKOTRENT

Yorumlar1

  • HASAN ALİ ÇİMEN 8 yıl önce Şikayet Et
    Allah daha çok versin!!!. Başka ne diyelim, işsizlere iş imkanı sağlayanların başımızın üstünde yeri var. Fakat, gördüğüm şu ki; büyük sermaye her zaman kazanıyor. Bu arada olan küçük esnafa oluyor. Bugün dükkanını kapatmak zorundaolan 500 esnafın adı da açıklansa ya.
    Cevapla
Sonraki Haber