O iddialar doları yükseltti! İşte son durum

Sanayi üretimindeki düşüş ve Trump'ın yaptırım tehditleriyle 5.93'e kadar yükselen dolar/TL dün ABD yaptırımlarının kapsamlı olmayacağı beklentisiyle 5.88'e düştü. Ancak işsizlik verisinin açıklanmasının ardından yine 5.90'ın üzerine çıktı ve dün günü 5.91 civarında tamamladı. Gece saatlerinde ABD'de Halkbank hakkında yeni bir iddianame hazırlandığının açıklanmasıyla 5.92'ye çıktı.

O iddialar doları yükseltti! İşte son durum
O iddialar doları yükseltti! İşte son durum
GİRİŞ 16.10.2019 08:57 GÜNCELLEME 16.10.2019 09:04
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Dolar bu hafta inişli çıkışlı bir seyir izliyor. Dolar/TL haftabaşında sanayi üretiminde yüzde 3.6 daralma ve ABD Başkanı Donald Trump'ın tehditleriyle 5.9370'i görmüştü. Dün ise ABD Hazine Bakanlığı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının yaptırım listesine alındığı açıkladı.

 

 

Bu yaptırım kararının beklendiği kadar kapsamlı olmamasıyla dolar/TL 5.88'e kadar geriledi. Ardından TÜİK'in temmuz ayında işsizlik oranının 3.1 puanlık artışla yüzde 13.9 olduğunu açıklamasıyla 5.90'ı aştı ancak akşamüstü yeniden bu seviyenin altına geriledi. Akşam saatlerinde düşük hacimli piyasada yükselişe geçen dolar günü de 5.91 liradan kapattı.

​Gece ise ABD'de Halkbank'a yönelik yeni bir iddianame hazırlandığının açıklanmasıyla 5.92 lirayı aştı. Dolar/TL yeni güne 5.9273'ten başlarken bugün piyasalarda gözler ABD'den Türkiye'ye yönelik gelebilecek açıklamalarda olacak.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
döviz
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • hüseyin 4 ay önce Şikayet Et
  bu günlerde 1 dolar dahi saklayan vatan hainidir ha düşmanla işbirilği yapmıştır ha ekonomik olarak ülkesini sırtından hançerlemiştir aynı
  Cevapla
 • MAPİR 4 ay önce Şikayet Et
  devlet türkiye içerisinde doları yasaklasın euroyu da batı saçma sapan ambargo uyguluyorsa niçin olmasın dolar içeride yasaklansın
  Cevapla
 • kadir 4 ay önce Şikayet Et
  para kazanmak için dolar alan her ferd açıkça vatan hainidir nokta
  Cevapla
 • TÜRK 4 ay önce Şikayet Et
  devlet döziz alım satımını yasaklamalı
  Cevapla
 • vatandaşşş 4 ay önce Şikayet Et
  Bu saatten sonra elinde doları olan özellikle içerdeki hainlere karşıda gereken yapılmalı...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle