Moody’s'ten ABD'ye uyarı!

Kredi derecelendirme şirketi Moody’s, ABD yönetiminin Çin’e 1 Eylül’den itibaren uygulayacağını açıkladığı ek gümrük vergilerinin ticareti olumsuz etkileyebileceği ve büyümeye zarar verebileceği uyarısını yaptı.

Moody’s'ten ABD'ye uyarı!
Moody’s'ten ABD'ye uyarı!
GİRİŞ 12.08.2019 19:10 GÜNCELLEME 12.08.2019 19:11
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Moody’s öngörülerine göre Çin ekonomisinin 2020 yılında yüzde 6.0’nın altında, ABD ekonomisinin de yüzde 1.7’nin altında büyümesi bekleniyor.

 

 

Bunun yanında Moody’s açıklaması, ABD’nin hamlelerine karşılık Çin’den de misilleme önlemlerin alınmasının beklendiğini ve ABD’nin Çin’i döviz manipülasyonuyla suçlamasından bu yana gerilimlerin ve risklerin arttığını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin’e yeni ek gümrük vergileri uygulayacağı haberlerinin ardından ABD hisse senedi piyasalarında düşüşler izlenmişti.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
çin
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  Bildiğim tek şey Allah dünyayı bir saat bile ABD'siz etmesin. Çin ve Rusya dünyayı ele geçirseler felaket olur
  Cevapla
 • Gazi 4 ay önce Şikayet Et
  abd de onu istiyor zaten batmak için bahane arıyor. Üretmeden sanal para ve savaş siyasetiyle abd nin daha fazla ayakta kalması beklenemez.
  Cevapla
 • gececi 4 ay önce Şikayet Et
  abd zaten batık yahudilerin parasını yöneterek ayakta duruyor bazı işler göründüğü gibi değill batsın abd yahudi lobisi..
  Cevapla
 • Momedo 4 ay önce Şikayet Et
  Çin gerçekten abd ekonimisini çökertmek istese aşağı yukarı 2trilyon dolar abd den parasını çeker altına ve euroya yatırır. Bakalım zaman ne gösterecek.
  Cevapla
 • acı gerçek 4 ay önce Şikayet Et
  senin dünaydan haberin avrsa ne oluyum ben çin szaten abd sermyelerin kontolünde bunalr iyi polis kötü poli,s oynuyoralr
  Cevapla
 • Devam 4 ay önce Şikayet Et
  Çin ve trump abdyı bitirmeye kararlı hadi inşallah hayırlısı
  Cevapla
 • C.Türk 4 ay önce Şikayet Et
  Amerika Huawei,ye saldırdı şimdi karşı Artcılar peşpeşe geliyor? böyle giderse Amerikan ekonomisi büyük bir çöküşe girecek. :)
  Cevapla
 • Bahrio 4 ay önce Şikayet Et
  Bunların palavracılığı bitmez. Sanki dünyanın en iyileri onlar. Başka ülkelere çamur siyasetine alet etmeye bayılıyorlar.
  Cevapla
 • Xxx 4 ay önce Şikayet Et
  Değilmi ??
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle