Bankalar Birliği'nden Yıldız Holding açıklaması

Doğuş Holding'in geçtiğimiz günlerde tamamlanan yapılandırmasının ardından bir açıklamada da Yıldız Holding için geldi. Türkiye Bankalar Birliği(TBB) Yıldız Holding'in sendikasyon anlaşmasının alacaklı tüm bankaların bir araya geldikleri tek sözleşmeye dönüştürüldüğünü belirtti.

Bankalar Birliği'nden Yıldız Holding açıklaması
Bankalar Birliği'nden Yıldız Holding açıklaması
GİRİŞ 27.12.2018 14:30 GÜNCELLEME 27.12.2018 15:48
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yıldız Holding ile alacaklı bankalar tarafından ayrı ayrı uygulamaya alınan sendikasyon anlaşmasının, çerçeve anlaşmasının temel prensiplerince, ticari kurallar içinde Holding’in de uzlaşısıyla, alacaklı tüm bankaların bir araya geldikleri tek sözleşmeye dönüştürüldüğünü açıkladı.

 

 

TBB'den yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Bankalar ve diğer finansal kurumlar münferit veya birlikte, borçlarını ödemeye niyetli, ancak farklı nedenlerle gelir-gider dengesi geçici olarak bozulduğu için borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerin ödeme kabiliyetlerinin iyileştirilmesine destek olmaktadır.

 

 

Birliğimiz tarafından daha önce kamuoyunun bilgisine sunulduğu üzere, her bir müşterinin mali durumu, ödeme gücü ve uzun dönem borçlu-alacaklı ilişkisi ayrı ayrı ve özenle değerlendirilerek; karşılıklı iyi niyete ve özveriye dayalı şekilde, bankalar müşterilerine kredi kanallarını açık tutmakta, yeniden yapılandırma veya yeni itfa planı yoluyla vade, ödeme ve teminat koşullarında esneklik sağlamaktadır.

Bu çerçevede, ekonomik faaliyetleri itibarıyla sektörlerinde ve ticari ilişkilerinde ülkemiz ekonomisinde önemli yere sahip olan, Türkiye için katma değer üreten ve istihdam sağlayan işletmelerimizle yapılandırma, sendikasyon anlaşmaları ve hisse devir işlemleri yapılmaktadır.

Doğuş Holding'in de yapılandırması tamamlandı

Doğuş Holding A.Ş.’nin yapılandırması 21 Aralık 2018 tarihinde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin bankalara olan hisse devir işlemlerinin tamamlanmasına ilişkin olarak da ilgili kuruluşlar tarafından kamuoyu açıklama platformuna açıklama yapılmıştır.

Yıldız Holding'in sendikasyon anlaşması tek çatı altında toplandı

Bunlara ilavaten, gıda sektörü başta olmak üzere sanayinin çeşitli alt sektörlerinde faaliyet gösteren, ülkemizde, bölgemizde ve dünyada önemli bir yere ve markaya sahip olan Yıldız Holding A.Ş.’nin bankalarla olan sendikasyon anlaşması tek çatı altında toplanmıştır.

Tüm bankalar bir araya geldi

Önceki aylarda, Yıldız Holding ile alacaklı bankalar tarafından ayrı ayrı uygulamaya alınan sendikasyon anlaşması, çerçeve anlaşmasının temel prensipleri esas alınarak, ticari kurallar içinde Holding’in de uzlaşısıyla, alacaklı tüm bankaların bir araya geldikleri tek sözleşmeye dönüştürülmüştür.

Bu sayede; ülkemizde üretimin, yatırımın, ticaretin ve istihdamın önemli yapı taşlarından olan şirketlerimizin ekonomimize olan katkılarını daha da artırması beklenmektedir.

Yapılandırma, hisse devri, sendikasyon anlaşması çalışmalarının başarıyla sonuçlandırılmasında bankalarımıza, şirketlerimize ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Bu çalışmalar sayesinde, bir yandan borçlarını geri ödeme kabiliyeti artması beklenen işletmelerimizin, üretim değerleri muhafaza edilerek ekonomik faaliyetlerini sağlıklı olarak sürdürmeleri; bir yandan da bankaların aktif kalitesinin korunması ve alacaklarının tahsilatı mümkün olabilecektir.

Bankacılık sektörü, tüm paydaşlarıyla yakın işbirliği ve diyalog içinde, tecrübesini ve kaynaklarını ülkemizin menfaatleri doğrultusunda en verimli şekilde kullanmaya, istihdam sağlayan ekonomik faaliyetin ve büyümenin finansmanını sürdürmeye, varlık değerlerinin korunmasına ve yatırımcı güveninin yüksek tutulmasına azami ölçüde katkı sağlamaya ve ekonomimize destek olmaya devam edecektir.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • safi 10 ay önce Şikayet Et
  1996 yılı topkapıda ülker gıdada çalıştım 8 yıl bu talimat vermiş içeride sendikacıyım hak iş talimatı sendikaya ya bu adam ya siz diye tehtitle beni işten atmıştı .sakallıyız oda ôyleydi o zaman biz yurt dışından misafirler gelecek ne kadar sakallı varsa onlar gidene kadar bodrumda kalsın talimatı vermiş gittiler Abd den gelmişler bi baktık oda sakalı kesmis amir müdür odalarındaki islami harfleri karpostalları kaldırtmıştı .bumu adam .zenginin dini imanı Bazı yerlerde Duruma gôre demekki
  Cevapla
 • Aras 10 ay önce Şikayet Et
  Bunlarda bizim yüzsüzler
  Cevapla
 • 777 10 ay önce Şikayet Et
  bu adamı kaçırmayın
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Her şey para değil; yıldız holding bırakın batsın, borcunu da sırtımızdan kazanıp yurtdışına kaçırdığı paralardan ödesin. Bu ülkeyi üç kuruşluk aklıyla murat ülker denilen haine artık sömürttürmeyin. Tüm mal varlığı hazineye devredilsin.
  Cevapla
 • murat 10 ay önce Şikayet Et
  Para dışarı çıkınca demek içerideki borçlara bişey kalmadı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle