Borcu olanlara müjde! Yeni hak verildi

7143 sayılı yeniden yapılandırma kanununa başvurmuş, ancak ödemesini yapamadığı için hakkı kaybolmuş kişilere bir hak daha tanındı.

Borcu olanlara müjde! Yeni hak verildi
Borcu olanlara müjde! Yeni hak verildi
GİRİŞ 07.12.2018 17:02 GÜNCELLEME 07.12.2018 17:10
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerinde, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir tarafından, yeniden yapılandırmaya ilişkin önerge verildi.

Kabul edilen önergeyle, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun hükümlerine göre yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde belirtilen süre içerisinde tutarları ödemeyen mükellefler, ödemelerini, geç ödeme zammı ile birlikte 2019 yılı Ocak ayı sonuna kadar yapmaları şartıyla yeniden yapılandırmadan yararlandırılmaya devam edecek.

3 milyon kişi yapılandırma şartlarını bozdu

Konuya ilişkin komisyona bilgi veren Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Ayşe Dilbay, teklife eklenecek maddeyle vergi affından yararlanan mükelleflere ocak ayı sonuna kadar ödeme imkanı tanınacağını anlattı.

Dilbay, "Bakanlığımıza bağlı vergi dairelerimize 5 milyon 950 bin 136 mükellef başvurmuştur. Yaklaşık 70 milyar lira yapılandırıldı. 2 milyon 459 bin 214 kişi yapılandırma şartlarını bozdu. Sosyal Güvenlik Kurumuna da 1 milyon 270 bin 402 kişi başvurmuştu. 43,4 milyar lira yapılandırıldı. 562 bin kişi ihlal etti. Tahsilat olarak da şu ana kadar Maliye tarafından 13,3 milyar lira, SGK'de ise 3,2 milyar lira yapılandırma bozulmadan tahsil edildi." ifadesini kullandı.

ETİKETLER
borç
YAZDIR
YORUMLAR 28
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Delikanlı hacı abi seni tebrik ederim..
  Cevapla
 • Hacı 5 ay önce Şikayet Et
  Ağlamayın. Şimdiye kadar para boldu keyfini surdunuz. Artık reise daha çok destek olma vakti. Gerekirse malı mülkü satar hibe ederiz.
  Cevapla
 • vatan 5 ay önce Şikayet Et
  isabetli bir karar teşekkürler
  Cevapla
 • YETER ARTIK 5 ay önce Şikayet Et
  AVM ler çıktı.Küçük esnaf öldü.Her yer avm lerle doldu.Yeter Artık AVM lere DUR DEYİN.Esnafa sahip çıkın.
  Cevapla
 • ESNAF 5 ay önce Şikayet Et
  Esnaf siftah yapmadan evine gidiyor.Borcunu nasıl ödesin?Para kazansa zaten ödeyecek.
  Cevapla
 • cansın can 5 ay önce Şikayet Et
  kazancın üzerinden vergi borcu çıkıyor hacıııı. paraları yerken iyi de vergi gelince mi kötü oluyor zarar ediyorsan kazanmıyorsan zaten vergi çıkmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle