Araç sürücülerine uyarı! Ağır cezası var...

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili Tolan Celil Anık, "Yönetmelikte belirtilen özellikleri taşımayan plakaların tespiti durumunda 488 TL ceza kesiliyor, bir hafta süre veriliyor, aksi halde araç trafikten men ediliyor. Plakasız trafiğe çıkılmasının cezası ise 2 bin 18 TL ve araç süre tanınmaksızın men ediliyor” dedi.

Araç sürücülerine uyarı! Ağır cezası var...
Araç sürücülerine uyarı! Ağır cezası var...
GİRİŞ 14.09.2018 11:03 GÜNCELLEME 14.09.2018 11:32
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, yetkili kurum olduğu araç plaka basımında yeni yatırımlara imza atıyor. İzmirlilere daha çok noktada hizmet verebilmek amacıyla basım atölyelerinin sayısı artırılıyor. Konak Yenişehir, Karşıyaka ve Buca Otokent’in ardından Üçyol’daki oda merkezinde açıldı.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, taksi taşımacılığının yanında plaka basımında da İzmirlilere en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olduklarını ifade etti. Anık, atölye sayısını artırmanın yanında baskı makinelerini de yenilediklerine dikkat çekerek, “Bu alanda eğitim almış uzman personelimizle görev başındayız” diye konuştu.

 

 

“PLAKA DEYİP GEÇMEYİN”

Aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanvekili olan Celil Anık, sürücülere de uyarıda bulundu. Anık, gösteriş için mevzuata aykırı plaka takıldığını, kimilerinin de araçlarında plaka olmadan trafiğe çıktığını dile getirerek, şunları söyledi: “Karayolları Trafik Kanunu’nun 23. maddesine göre bu gibi ihlallerin ağır para cezası var. Yönetmelikte belirtilen özellikleri taşımayan plakaların tespiti durumunda 488 TL ceza kesiliyor, bir hafta süre veriliyor, aksi halde araç trafikten men ediliyor. Plakasız trafiğe çıkılmasının cezası ise 2 bin 18 TL ve araç süre tanınmaksızın men ediliyor.”

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • murat öztürk 7 ay önce Şikayet Et
  kendilerine çorba gelecek yapın bakalım acıklamayı, Bu odaları milletin başına bela ettiler
  Cevapla
 • abuzittin azaçudur 7 ay önce Şikayet Et
  Hep hikaye, sağım, solum, önüm, arkam ve daha her yer dolu duruyor. Konya'da bir fahri müfettiş Ayşe Yılmaz herkese ceza yazıyor, yalnız app plakalar hariç.
  Cevapla
 • kkk 7 ay önce Şikayet Et
  yarış motorlarının şehir içinde kulak delen seslerinden bıktık... gece demiyorlar gündüz demiyorlar..
  Cevapla
 • Ordulu 7 ay önce Şikayet Et
  Bu trafik canavarlara artık el attın. 15 yıl geçti hiç birşey değişmedi ! Aksine daha da kötüye gidiyor !
  Cevapla
 • martli 7 ay önce Şikayet Et
  o halde trafikteki araçların yarısını trafikten men etmeleri gerekir. kanun hak hukuk takan mi var... herkez kendi başına buyruk...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle