Ünlü gömlekçi gözaltına alındı!

Adnan Oktar Grubu'na yönelik geçen hafta başlatılan soruşturmada, tekstil sektörünün önemli firmalarından biri olan İstanbul Gömlekleri AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Alp Ünlü de gözaltında alındı.

GİRİŞ 16.07.2018 14:37 GÜNCELLEME 16.07.2018 15:22
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Adnan Oktar Grubu’na yönelik soruşturmada 86 şirket için de el koyma kararı verilmişti. MASAK raporu sonrası el konulan şirketlerden ikisi de İstanbul Gömlekleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ve Mehmet Alp Ünlü Giovanni Pico Della unvanlı şirketler oldu.

Hürriyet'in haberine göre; Anılan şirketlerden İstanbul Gömlekleri AŞ’nin Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Alp Ünlü gözaltına alındı.

 

Temeli 1956 yılında atılan İstanbul Gömlekleri AŞ, Türkiye tekstil sektörünün kalbi konumunda olan Fatih Yeşildirek’de bulunuyor.

Kumaşçılık ile faaliyetlerine başlayan firma daha sonra İstanbul Gömlekleri markası ise yurt içinde yönelik üretim yaptı. Şirket 1999'dan beri de Giovanni Pico Della markası ile de başta Rusya, Kazakistan, Azerbaycan, Dubai olmak üzere bir çok ülkeye ihracat yapıyor.

GÜRÜN HAN'DA BAŞLADI

1956 yılında Sultanhamam'daki tarihi Gürün Han'da faaliyete başlayan firmanın Bağcılar'da fabrikası bulunuyor. Şirketin yönetiminde Ünlü Ailesi'nin yanı sıra başka bir ailenin daha olduğu anlaşıldı. MASAK kararı ile el konulan Mehmet Alp Ünlü Giovanni Pico Della unvanlı şirketin ise geçen yıl kurulduğu anlaşıldı.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  karistirdikca cikiyor bakalim daha neler var
  Cevapla
 • Mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  vay arkadas memleket hain dolu bu ülke nasil simdiye kadar ayakta durmus helal sana REIS
  Cevapla
 • AbdurrahmanSerdar 1 yıl önce Şikayet Et
  Oktar Babuna'dan ABD'ye aktarılan ilik ve kan grublarının hesabı mutlaka sorulmalı
  Cevapla
 • del toro 1 yıl önce Şikayet Et
  O hesabı abd den soracağız 110 bin kan örneği elimizle verdik... Sonuç hepimizi kanser yapacaklar...
  Cevapla
 • ragıp 1 yıl önce Şikayet Et
  Üst akıl ingiliz derin devletinin dünyaya yaydığı ekonomik krizin ve terörün çözümü bir lider etrafında toplanarak islam birliğini kurmaktır
  Cevapla
 • Harun 1 yıl önce Şikayet Et
  zina fakirlige yol acar.bunlarin nesi var nesi muhtaclara dagitilsin,utanmaz herifler!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle