Yerli otomobil CEO'su belli oldu iddiası

Yerli otomobil girişiminin CEO’luğuna 1990 yılından bu yana dünyanın en büyük otomotiv tedarik ve teknoloji şirketi Bosch’ta görev yapan, Gürcan Karakaş’ın getirileceğine kesin gözüyle bakılıyor

Yerli otomobil CEO'su belli oldu iddiası
Yerli otomobil CEO'su belli oldu iddiası
GİRİŞ 10.04.2018 07:55 GÜNCELLEME 10.04.2018 09:36
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

Türkiye’nin önde gelen 5 büyük şirketinin oluşturduğu yerli otomobil girişiminin başına getirilecek olan CEO’nun kim olacağı konusunda sona yaklaşıldı. Görüşülen üç adaydan biri olan Bosch Yenileme Pazarı Kıdemli Başkan Yardımcısı Gürcan Karakaş’ın CEO’luğa en yakın isim olduğu konuşuluyor.

HENÜZ DOĞRULANMADI

Projenin koordinasyonunu yürüten Odalar ve Borsalar Birliği’nin yöneticilerinin henüz doğrulamadığı, ancak “görüşülen güçlü adaylardan biri” olarak tanımladığı Gürcan Karakaş 1965 Antalya Akseki doğumlu. 1988 yılında OrtadoğuÜniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Karakaş, aynı yıl Aselsan’da çalışmaya başladı. 1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş’de görev alan Karakaş, 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbach’ta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı.

 

 

1995 yılında Bursa’da teknik aplikasyon projelerinden sorumlu kısım müdürü oldu ve 1996-1997 yılları arasında Almanya Bühlertal’da enerji ve karoseri sistemleri üzerine Japon ve İskandinav müşterilerden sorumlu proje müdürü olarak görev aldı. Gürcan Karakaş, 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine geçen Karakaş, o tarihten bu yana grubun yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

ALMANYA’NIN EN İYİ 100 YÖNETİCİSİNDEN BİRİ

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, 2011 yılında Gürcan Karakaş’ı Almanya’nın en tepesindeki 30 şirketi yönetmeye aday 100 kişiden biri olarak seçmişti. Gazetede Karakaş’ın Bosch firmasında ve Bosch’un son yıllarda artan başarısında çok önemli bir role sahip olduğu yazıldı. 53 yaşındaki Karakaş’ın Bosch Grubu içinde şirketin üçüncü kademe yöneticileri arasına yükselen ilk yabancı kökenli kişi olduğu da belirtilmişti.

ETİKETLER
yerli otomobil
YAZDIR
YORUMLAR 37
 • yerli ve milli olsun 11 ay önce Şikayet Et
  İyi bir yönetici konuya hakim olandır.Adam otomotivin o sunu bilmiyor ki.Yani doktora motor tamir et,Avukata ameliyat yap demekle eşdeğer.Odtü,Almanya falan fistan.Gözüm tutmadı.
  Cevapla
 • Biz 11 ay önce Şikayet Et
  S.a. hayirli olsunda bask in belli oldu diyor yazi belli deil kesin deil Dior..
  Cevapla
 • gonyali 11 ay önce Şikayet Et
  olmadi, Reis buna bi el at, bosch alman sirketi bu adamda almancidir, belki türk dahi degil, bence en uygunu prof.dr.fatih erbakan
  Cevapla
 • Çkr 11 ay önce Şikayet Et
  sn. fatih erbakanın ne geçmişi varmış otomotiv mevzuunda, pahalı arabaları sevme ve kullanma merakı dışında sn. gonyalı?
  Cevapla
 • Hakan 11 ay önce Şikayet Et
  yüz tipi fetöcülere benziyor
  Cevapla
 • Ali 11 ay önce Şikayet Et
  Evet bencede aratirilmali eve özü türk olan olmali
  Cevapla
 • Lü -lü.lü!!! 11 ay önce Şikayet Et
  Lü zü mu yok. Gerek kalmadı :) Siz yerli otomobil yapana kadar bizde onu kullanacak takat kalmayacak :))
  Cevapla
 • Yusuf 11 ay önce Şikayet Et
  Herşeyin hazır olduğu bir otomobil fakrkası yeni modeli revizyonsuz en kısa zaman 3-5 yıl arasın da üretebiliyor iken bir Otomobil üretmek için fabrika ve bun aracın üretim bölüm tesislerini kurmak hiç de basit ve kolay bir iş değil Bu işin hazır bir fabrika satın alınsa hizmete girmesi yine en az 2-3 yıl sürebilir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle