2 bin taksiciden UBER çıktı

UBER ile sarı taksi işletmecileri arasında yaşanan çekişme, rekabetin mahkemeye taşınmasının ardından zaman zaman UBER şoförlerine yönelik şiddet haberleri ile sürerken sisteme tepkili olan taksicilerin yanı sıra sisteme dahil olan taksici sayısı da şaşırttı.

2 bin taksiciden UBER çıktı
2 bin taksiciden UBER çıktı
GİRİŞ 20.03.2018 17:09 GÜNCELLEME 20.03.2018 17:09
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Son günlerde İstanbul’daki taksiciler ve UBER arasında gerilim hızla tırmanıyor. Birçok taksici UBER'e tepki gösterirken İstanbul'da UBER yolcusu taşıyan taksici sayısının da azımsanmayacak kadar fazla olduğu görüldü.

SİSTEME ÜYE OLAN 2 BİN TAKSİCİ VAR

Habertürk'ün haberine göre, taksiciler "UBER ekmeğimizi elimizden alıyor" diyor ama UBER Türkiye'nin verdiği resmi rakama göre İstanbul'da sisteme üye olan 2 bin taksici var.

'UBER ÇOK KAZANDIRIYOR'

O taksicilerden biri olan Bünyamin Sıdar UBER'in daha çok kazandırdığını söylüyor. Neden UBER sistemine dahil olduğunu açıklayan Sıdar, "UBER'de müşteriler saygılı, gideceğin güzargahı seçmene gerek yok, alacağım ücreti UBER zaten önceden belirliyor. Plaka sahibi olarak değil de şoför olarak destekleyenler çok" dedi.

UBER KULLANAN MESLEKTAŞLARINA TEPKİ GÖSTERDİ

Bir başka taksici ise UBER kullanan meslektaşlarına tepki göstererek "Karşı olduğun bir şeyi kendin yapıyorsun. Ne farkın kaldı onlardan? Ticari taksicisin sen bir de UBER kullanmanın manası nedir" açıklamasında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Vatandaş, 1 yıl önce Şikayet Et
    Bazı taksileri yolda görüyorum. Tampon yok veya bantla yapıştırılmış, bazısı bagajı iple bağlamış, bazısında aydınlatma veya sinyalizasyon çalışmıyor. Aracın içini anlatmama gerek yok, benim tavsiyem en kısa zamanda taksici arkadaşların kendilerine ve araçlarına, özellikle de yaptıkları işe saygılarını gözden geçirmeleri olmalıdır. ( Örnek sürücü )
    Cevapla
  • MÜSLÜMAN TÜRK 1 yıl önce Şikayet Et
    Uberi herkes tavsiye ediyor yorumlar müthiş övüyor hayret
    Cevapla