Yeni memur maaşları e-bordro sorgulama ekranında

Türkiye'de 3 milyona yakın memur hesaplarına yatan son maaşlarına ait bordoyu görmek için e-devlet uygulamasını kullanacak. Peki bordro nasıl alınır? e-Bordro nasıl sorgulanır? İşte büyük bir ilgi gören e-Bordro sorgulama işleminin detayları...

Yeni memur maaşları e-bordro sorgulama ekranında
Yeni memur maaşları e-bordro sorgulama ekranında
GİRİŞ 14.03.2018 11:29 GÜNCELLEME 14.03.2018 11:30
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

amu ve özel sektör çalışanlarının maaşlarına ait bordroyu sorgulama işlemleri büyük ilgi gördü. Kamuda çalışan kişiler yani memurlar, e-Devlet'e T.C. Kimlik numaralarını ve şifreleri ile birlikte girdikleri takdirde, e-Bordrolarını kolayca sorgulayabilir ve fikir sahibi olabilirler.

Bilindiği üzere her ayın 14'ünde memur maaşları bordroları erişime açılıyor. Böylece memurlar maaş hareketlerini kolayca öğrenmiş oluyor. İşte e-Bordro sorgulama işleminin detayları...

 

 

Maliye Bakanlığı tarafından paylaşılan bordroları artık internetten sorgulamak mümkün. Geçmişte Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden memurların sorgulamasına açılan bordrolar artık e-Devlet sisteminden kolayca görüntülenebiliyor.

E-Devlet aracılığıyla bu hizmetten yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, T.C. Kimlik Numaranızı ve şifreniz ile sisteme girmek.

Adım adım e-bordro alma işlemi

www.turkiye.gov.tr adresinden ana sayfanın üst kısmında yer alan "Sisteme Giriş" butonuna tıklayın.

Açılan ekranda e-Devlet Şifresi, e-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden herhangi birini kullanarak sisteme geçiş yapabilirsiniz.

Eğer e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmak isterseniz ise; belirtilen alanlara T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazın. Ardından altı taraftakiler alan "Sisteme Giriş Yap" butonunu kullanın.

Sisteme giriş yapıp e-Hizmetler kısmından veya yukarıda bulunan arama bölümünden yararlanmak istediğiniz hizmetin adını girin.

e-Bordro yazmanızın ardından bu hizmetin adı karşınıza çıkacaktır. Sonrasında Maliye Bakanlığı e-Bordro Sorgulama hizmetine tıklayın. Açılan ekrandan görüntülemek istediğiniz bordroyu seçin.

İsterseniz maaş bordronuzu yine aynı sayfada yer alan "Yazdır" butonu yardımıyla yazdırabilirsiniz.

imler e-bordro hizmetinden yararlanabilir?

Son zamanların en çok tercih edilen hizmetlerinden olan e-Bordro''dan yararlanmak için maaşınızın Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenmesi ve 657 sayılı kanuna tabi memur olmanız gerekiyor. 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında, 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamıyor.

Kamu kurum ve kuruluşları dışında yani özel sektörde istihdam edilen çalışanlar maaş bordrolarını, çalıştıkları şirketlerin finans ve muhasebe birimlerinden ya da insan kaynakları departmanından talep ederek görebilirler.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • hüseyin 2 ay önce Şikayet Et
  Bordroda yazan ile Bankaya yatan arasında uyuşmazlık varsa ne yapılmalı
  Cevapla
 • erol 6 ay önce Şikayet Et
  öğretmene memur demek öğretmene hakarettir..
  Cevapla
 • Osman53 4 hafta önce Şikayet Et
  Erol efendi, kurmuş olduğun bu cümle ile memurlara hakaret etmiş olduğunun farkında mısın?
  Cevapla
 • bilay 1 ay önce Şikayet Et
  beyefendiler memur kadrosunda değlmi
  Cevapla
 • Edmond Dante 5 ay önce Şikayet Et
  generalim genel kurmay başkanım desek içiniz rahatlayacak mı? memur ne demek önce onu bir ÖĞREN sayın ÖĞRETmen
  Cevapla
 • abdullah 8 ay önce Şikayet Et
  arkadaşlar yanlış anlaşılmasın. 3 milyona yakın memur denmiş ya haberde, zaten bunun 1 milyonu aşkını öğretmen. memur zümresinden sayılmaz onlar.
  Cevapla
 • bilay 1 ay önce Şikayet Et
  eğitilmemiş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle