'Trump o koltuğa müslüman bir ismi getirebilir'

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Allianz Başekonomi Danışmanı Muhammed El-Erian'ı ABD Merkez Bankasının (Fed) Başkan Yardımcılığı için değerlendirdiği iddia edildi.

'Trump o koltuğa müslüman bir ismi getirebilir'
'Trump o koltuğa müslüman bir ismi getirebilir'
GİRİŞ 14.11.2017 21:33 GÜNCELLEME 15.11.2017 11:09
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Wall Street Journal'ın haberine göre, Beyaz Saray, Fed'in Stanley Fischer'ın istifasıyla boşalan Başkan Yardımcısı koltuğunu doldurmak için harekete geçti.

TRUMP'IN DÜŞÜNDÜĞÜ BİRKAÇ İSİMDEN BİRİ: EL ERİAN

Haberde, Fed'in Başkan Yardımcılığına ekonomi ve para politikası konusunda tecrübeli bir ismin getirileceği vurgulanırken, Mısır kökenli başarılı ekonomist El-Erian'ın Başkan Trump tarafından değerlendirilen birkaç aday arasında olduğu kaydedildi.

Muhammed El-Erian, seçilmesi durumunda Donald Trump'ın Fed Başkanlığına bu ayın başında aday gösterdiği Guvernör Jerome Powell'ın ardından bankanın en önemli 2'nci ismi olacak.

Şu anda sigorta ve varlık yönetimi şirketi Allianz'ın Başekonomi Danışmanlığı görevini yürüten 59 yaşındaki El-Erian, daha önce dünyanın en büyük yatırım yönetim şirketi PIMCO'da ve Uluslararası Para Fonunda (IMF) üst düzey görevlerde bulunmuştu.

Fed'in eski Başkan Yardımcısı Stanley Fischer, eylül ayında yaptığı istifa edeceği yönündeki açıklamasının ardından 13 Ekim'de görevini bırakmıştı.

MUHAMMED EL-ERİAN KİMDİR?

Muhammed El-Erian, dünyanın en büyük tahvil fonlarından PIMCO'nun CEO'luğunu yapmıştı. 2014 yılında bu görevinden ayrılan El-Erian şu an Allianz Group'un Yönetim Kurulu'nda Baş Ekonomi Danışmanı olarak görev yapıyor. El-Erian ayrıca bugün yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5. sırada yer aldığı 'Dünyanın En Etkili 500 Müslümanı' listesinde de en güçlü Müslüman iş adamları arasında gösteriliyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 26
 • dadaş 1 yıl önce Şikayet Et
  şimdi sevinyorsunuz değilmi.müslüman geldi müslümanlara yardım eder diye.müslüman olsa ne yazar.abd vatandaşları sadece ülkesine hizmet eder ve abd pilalarının dışına çıkmaz.
  Cevapla
 • zalım 1 yıl önce Şikayet Et
  ulan o müslüman olmaz saf olmayın enayi olmayın
  Cevapla
 • amedli kürt 1 yıl önce Şikayet Et
  bırakın bu oyunları.sözde müslümünlara yaranılıyor.obamada sözde müslümandı.sonra müslüman kanı en ço onun zamanında döküldü
  Cevapla
 • Tarık 1 yıl önce Şikayet Et
  Faiz kurumlarının başındaki "müslüman" sıfatlı insanlar. Allah sonumuzu hayır etsin.
  Cevapla
 • kaiser soze 1 yıl önce Şikayet Et
  obamada müslümandi...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle