Savunma sanayisine 71 milyon liralık kaynak

TSKGV, bu yıl Savunma Sanayii Destekleme Fonu'na 71 milyon lira kaynak aktardı.

 • GİRİŞ11.08.2017 13:50
 • GÜNCELLEME11.08.2017 13:52
Savunma sanayisine 71 milyon liralık kaynak

Türk savunma sanayisinin kurulması ve geliştirilmesinde öncü rol oynayan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfınca (TSKGV), 2017 yılında Savunma Sanayii Destekleme Fonu'na (SSDF) 71 milyon lira kaynak aktarıldığı bildirildi. 

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, 1987'de kurulan TSKGV, 2017'de yaptığı 71 milyon liralık kaynak aktarımıyla Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) modernizasyonu kapsamında SSDF üzerinden TSK projelerine 30 yılda toplam 770 milyon lira kaynak transfer etti.

Bağlı kuruluşlarının son yıllarda artan büyüme hızları ve bağış miktarlarıyla her geçen gün gelirlerini artıran TSKGV, 2018 yılı için ise TSK'nın modernizasyon projelerine 100 milyon liranın üzerinde bir kaynak aktarmayı planlıyor.

Açıklamada, Vakfın, milletin yaptığı bağışlarla ulusal savunma endüstrisinin bel kemiğini oluşturan Aselsan, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR, ASPİLSAN ve diğer iştiraklerinden elde ettiği gelirleri yine savunma sanayisinin gelişmesi için harcamaya devam edeceği belirtildi.

Etiketler

Yorumlar19

 • mahmut 6 ay önce Şikayet Et
  71 milyon ne ya. afrika cumhuriyeti miyiz.
  Cevapla
 • Osmanlı 6 ay önce Şikayet Et
  Vakfa bağış yapıldığından haberim yoktu şuandan itibaren bağışta bulunmaya özen gösterecem savunma sanayimizin gelişmesine katkımız bulunsun
  Cevapla
 • Alp 6 ay önce Şikayet Et
  13 milyon liraya boğazda yalı alınıyor 71 milyon lira ne dalgamı geçiyorsunuz milletle. İçerde dışarda savaş var atom bombası diyoruz bunlar ordu için çekirdek parası sayılabilecek miktarı dev atak diye sunuyor gel de delirme.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ümmetten biri 6 ay önce Şikayet Et
  71 milyon lira ne yaw. tsk gibi mecbur güçlenmesi gereken bir kurum için haber yapmak düşmana cesaret verir.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • sakami 6 ay önce Şikayet Et
  nedir ya 71 milyon sakami
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber