Rusya ve Suudi Arabistan anlaştı, fiyatlar fırladı

Rusya ve Suudi Arabistan’ın petrol üretimini kısma süresini 2018’in mart ayına kadar uzatma konusunda anlaşmasının ardından petrol fiyatları fırladı

Rusya ve Suudi Arabistan anlaştı, fiyatlar fırladı
Rusya ve Suudi Arabistan anlaştı, fiyatlar fırladı
GİRİŞ 15.05.2017 15:41 GÜNCELLEME 15.05.2017 15:42

Rusya ve Suudi Arabistan Enerji Bakanları Aleksandır Novak ve Halid el Falih, Pekin’de düzenledikleri ortak basın toplantısında petrol üretimindeki sınırlamaları 2018 yılının ilk çeyreğine kadar sürdürme konusunda mutabık olduklarını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de, petrol üretimindeki sınırlamaların süresini uzatma kararının petrol fiyatlarının istikrara kavuşmasına yardım edeceğini belirtti.

KARAR SONRASI BİR ANDA FİYATLAR DEĞİŞTİ

Açıklama sonrasında ham petrol fiyatı sabah saatlerinde yüzde 1.5 artarak varil fiyatına 48.58 dolara yükseldi. Brent petrolün varil fiyatı ise yüzde 1.46 artarak 51.58 doları buldu.

Petrol  İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), geçen yıl petrol fiyatlarındaki düşüşün önüne geçmek amacıyla stokların üretimi sınırlama kararı almıştı. Anlaşma kapsamında petrol üreticisi ülkelerin üretimde günde 1.8 milyon varillik bir kesintiye gitmesi öngörülüyor.

ETİKETLER
kral Selman
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Vatandaş51 1 yıl önce Şikayet Et
  En son 53$ iken indirim olmuştu sakın zam yapmayın...
  Cevapla
 • İcat 1 yıl önce Şikayet Et
  Yapın elektrikli araç bunları konuşmaya gerek bile kalmasın japonlar gibi..
  Cevapla
 • Arif 1 yıl önce Şikayet Et
  Eyvah akaryakıta zam yolda...!!!
  Cevapla
 • Ehli sunnet 1 yıl önce Şikayet Et
  Pis vahhabi harici suuudlar sizi iktidara onlar getirdi şimdi ahde vefa edin,aman müslumana el uzatmayin zaten ehli sunnet duamanisiniz ama bilinki Allah in musade ettigi olcude yapacaksiniz ve o gun gelindiginde size asla acima olmayacak
  Cevapla
 • osmanlı torunu 1 yıl önce Şikayet Et
  yıkılışlarını ve iflaslarını dört gözle bekliyorum ben de bu vehhabilerin. o kazandıkları paralar dünyaya vehhabi inancını yaymak için kullanılıyor. bilmeyen okuyuculara duyrulur.
  Cevapla
 • melo 1 yıl önce Şikayet Et
  abd de her hafta yeni kuyu aciliyor. hikaye bence.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle