Üç ilde 10 bin 500 kişiye iş imkanı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü "Son dönemde Yozgat, Şanlıurfa ve Artvin'de kurulan OSB'ler, yaklaşık 10 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak" dedi.

Üç ilde 10 bin 500 kişiye iş imkanı
Üç ilde 10 bin 500 kişiye iş imkanı
GİRİŞ 29.10.2016 12:17 GÜNCELLEME 29.10.2016 12:19
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, son dönemde Yozgat, Şanlıurfa ve Artvin'de kurulan Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) yaklaşık 10 bin 500 kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.

Özlü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yozgat'ta kurulması planlanan  Bozok OSB ile ilgili sürecin geçen ay tamamlandığını, bölgenin Türkiye'nin  292'inci OSB'si olarak tüzel kişilik kazandığını ifade etti.

Söz konusu OSB'nin Yozgat ile Sorgun ilçesi arasındaki 1 milyon 250  bin metrekarelik alana kurulacağını dile getiren Özlü, "Bölgedeki  sanayicilerimize hitap edecek Bozok OSB'nin tam kapasite faaliyete geçmesiyle  yaklaşık 5 bin kişiye istihdam imkanı sağlanacak." dedi.

Bozok OSB'nin, karma organize sanayi bölgesi olarak tasarlandığını da  anlatan Özlü, bunun Yozgat'a önemli kazanımları olacağına işaret etti.

SİVEREK OSB

Siverek OSB hakkında da değerlendiren Özlü, hükümetin terörden  etkilenen bölgelere özel önem verdiğini belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı "Doğu ve Güneydoğu Yatırım Teşvik Hamlesi" programında, Şanlıurfa'nın cazibe merkezi iller arasında yer  aldığını hatırlatan Özlü, "Bu noktada Bakanlık olarak biz de üzerimize düşeni  yapıyoruz. Şanlıurfa'da sürdürülen çalışmalar neticesinde, geçen ay Siverek  ilçesinde, yaklaşık 1 milyon metrekarelik alana kurmayı planladığımız  Siverek  OSB tamamlandı." diye konuştu.

Özlü, karma organize sanayi bölgesi olarak faaliyet gösterecek Siverek  OSB'nin yaklaşık 4 bin kişiye iş imkanı sunacağını bildirdi.

ARHAVİ OSB

Özlü, tüm yurtta OSB kurulumu ve faaliyetlerini titizlikle  sürdüklerini kaydederek, bu ay içinde de Artvin'in Arhavi ilçesinde yaklaşık 400  bin metrekarelik alana Arhavi OSB'yi kurduklarını belirtti.

Arhavi OSB'nin de karma OSB olduğunu anlatan Özlü, bu bölgenin de  yaklaşık bin 500 kişiye iş olanağı yaratacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Mg1907 3 yıl önce Şikayet Et
  Durmak yok yola devam. Ekonomi can damari bi ulkenin. O yuzden sanayilesme ve yatirimlar cok onemli. Hukumetimizi kutluyorum.ekonomiyi harika yonetiyor ... daha da guzel olacak Allahin izniyle
  Cevapla
 • Murat 3 yıl önce Şikayet Et
  Kirsehir surgun yeri bu yatirimlar hic gelmez bizim oralara
  Cevapla
 • mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Şanlıurfa nın Viranşehir ilçesi teror bölgesi ama her zamanki gibi sivereğin bürokratları siyasileri çok olduğu için oraya OSB yapıldı.Projeler hiçbir zaman amacına ulaşılmıyor
  Cevapla
 • İkra! 3 yıl önce Şikayet Et
  Yozgat'ın ve Yozgatlının makus talihi gülmeli.Yıllardır dışarıya göç vermek mecburiyetinde kalan memleketim kaderine terk edilmişti inşAllah bundan sonra çok şey değişir...Her şeye rağmen devletçi milletçi kimliğini koruyan memleketime yapılacak her türlü kalkınma desteğini hakediyor.
  Cevapla
 • tokat 3 yıl önce Şikayet Et
  tokattaki olan hazır kurulu olan pabrikalarda kapatılıyor sıra şekerde
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle