Irkçı adaydan AB'yi korkutan açıklama!

Fransa'da Cumhurbaşkanı Adayı Marine Le Pen, "Euro, Fransız ekonomisi için bir yük. Ekonomiyi düzeltebilmek için kendi para birimimizi kontrol etmemiz gerekiyor" dedi

 • GİRİŞ30.04.2017 16:42
 • GÜNCELLEME30.04.2017 16:43
Irkçı adaydan AB'yi korkutan açıklama!

Fransa'da Cumhurbaşkanlığı ikinci turu için yarış devam ederken, aşırı sağcı aday Marine Le Pen'den önemli bir açıklama geldi. "Euro öldü" diyen Le Pen, ülkenin eski para birimine geri dönülmesi gerektiğini ifade etti. Fransa'da yayınlanan bir gazete konuşan Le Pen, "Euro, Fransız ekonomisi için bir yük. Ekonomiyi düzeltebilmek için kendi para birimimizi kontrol etmemiz gerekiyor. Çünkü, tek para birimi yük haline geldi" ifadelerini kullandı.

Ulusal para birimini kontrol etme hakkını sağlamayı planladığını belirten Le Pen, euronun uluslararası ticaretle uğraşan büyük şirketler tarafından kullanılan paraya döndüğünü dile getirdi.

Le Pen, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde ülkenin Avrupa Birliğinden ayrılması için referandum yapmayı planlıyor. 23 Nisan'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ilk turunda Le Pen ve Emmanuel Macron en yüksek oyu alan iki aday olmuş ve 7 Mayıs'ta yapılacak ikinci tura çıkmaya hak kazanmışlardı.

Etiketler

Yorumlar21

 • Saklambaç oyunu 10 ay önce Şikayet Et
  Para birimleri euro ya geçerken maaşların tam karşılığı değil yüzde 60 gibi bir miktarına denk gelen kısmına revize edildiğinden bahsediliyor,sırf bu yüzden alım gücü düşen ülke vatandaşlarının şikayet ettiği bir durummuş..şimdi kendi parabirimlerine dönmek istemeleri bundan kaynaklanıyor her koyun kendi bacağından asılacak...böylelikle ab dağılıyor diyebiliriz...peki onlar dağılırken bizmi gireceğiz nekadar utanç verici bir söylem bu...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Malcolm x 10 ay önce Şikayet Et
  Teyze hakli.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Mustafa 10 ay önce Şikayet Et
  Ab ekonomisinin cokusunun sebebini anlayamiyorlar. Boyle konustuguna gore bu kadin tam bir dusunme ve zeka ozurlu. Fransa eski para birimine donerse parasi euro ya gore daha degersiz ve direncsiz olur. Avrupanin kotuye gidisinin sebebi yavas yavas teknoloji ve uretimde geriye gitmeleri. Bunun sebepleri birincisi urettiklerini tekel olnaktan cikip cin japonya hindistan ve uzakdogu alternatiflerinin gun gectikce daha iyi olnasi bir digeri. Egolari yuzunden pazar ve ara pazar ulkelere dusmanca davranmalari(icinde Turkiyede varki doguya acilan kapi). Kacinilmaz olan geri kalmaya mahkumlar. Uzatmalari oynuyorlar.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Türkiye 10 ay önce Şikayet Et
  kadın a saygı duyun ey Avrupa Birliği fikir özgürlüğü varsa.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • garib 10 ay önce Şikayet Et
  Avrupa Birliği ne girmek mi? Avrupa lı bil bile çıkarken!
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber