EPDK 16 şirkete lisans verdi

EPDK tarafından elektrik, petrol, doğalgaz ve LPG piyasalarında faaliyet göstermek üzere 16 şirkete lisans verilirken, 11 şirketin lisansı ise sonlandırıldı.

EPDK 16 şirkete lisans verdi
EPDK 16 şirkete lisans verdi
GİRİŞ 13.10.2017 09:59 GÜNCELLEME 13.10.2017 10:22

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından elektrik, petrol, doğalgaz ve sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) piyasalarında faaliyet göstermek üzere 16 şirkete lisans verilirken, 11 şirketin lisansı ise sonlandırıldı.

Konuya ilişkin ilan, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, elektrik piyasasında faaliyet göstermek için başvuru yapan 8 şirkete üretim, 1 şirkete de Organize Sanayi Bölgesi dağıtım lisansı verildi.

Doğalgaz piyasasında 1 şirkete spot sıvılaştırılmış doğalgaz ithalat lisansı ve 1 şirkete de oto sıkıştırılmış doğalgaz (CNG) lisansı verildi.

Ayrıca petrol piyasasında, 1 şirkete madeni yağ ve 2 şirkete de dağıtım lisansı verildi. LPG piyasasında da 2 şirkete dağıtıcı lisansı verildi.

2 ŞİRKETİN LİSANSINI SONLANDIRDI

Öte yandan EPDK elektrik piyasasında 2 şirketin üretim lisansını sonlandırırken, doğalgaz piyasasında 2 şirketin CNG satış lisansını iptal etti. Petrol piyasasında ise 3 şirketin ihrakiye teslimi, 3 şirketin madeni yağ ve 1 şirketin de depolama olmak üzere toplam 7 şirketin lisansına son verildi.

EPDK tarafından elektrik piyasasında faaliyet gösteren 1 şirketin üretim lisansı ise uzatıldı.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
şirket haberleri
YAZDIR