Hükümetten sürpriz hazırlık! Peş peşe müjdeler yolda: Gençler ve emekliler...

Son dakika haberi... Alınan bilgilere göre hükûmet kanadı emekli ve gençlere yönelik sürpriz adımlar atma hazırlığında. Enerji alanında ise tüm hanelere uygulanacak ve vatandaşı rahatlatacak hamleler üzerine çalışmalar hızla devam ediyor.

GİRİŞ 09.12.2022 07:49 GÜNCELLEME 09.12.2022 12:10
Bu Habere 160 Yorum Yapılmış

AK Parti yönetimi ve hükûmet vatandaşa ek yük getirecek hiçbir adım atmama kararı aldı. AK Parti kulislerinde, hükûmetin ekonomik yönden vatandaşı rahatlatacak bazı ‘sürpriz’ adımlar atacağına yönelik değerlendirmeler yapılıyor.

Milletvekilleri de bu konuda hükûmete ve parti yönetimine önerilerini iletti. Hükûmete iletilen öneriler arasında emekli maaşlarına enflasyon oranında yapılacak zammın yanı sıra yüzde 10 civarında bir refah payı verilmesi, 3.500 lira olan en düşük emekli aylığının artırılması ve bayram ikramiyesinin de en az 2.500 veya 3.000 liraya çıkarılması gibi başlıklar bulunuyor.

HER HANEYE GAZ DESTEĞİ

AK Parti kurmayları, ayrıca gençlere elektronik cihazları alırken vergi indirimi uygulanması, kış boyunca doğalgaz ve elektriğe zam yapılmaması, yapılacak maliyet analizine göre ise sadece dar gelirliler için değil, her hanenin bir aylık doğalgaz faturasında belli miktar indirime gidilmesi gibi adımların da olabileceğini belirtiyor. Bu uygulamanın şubat veya mart ayı için yapılabileceği değerlendiriliyor.

Milletvekillerinin “Bir aylık faturanın, mesela 1.000 liralık bölümü alınmaz. O ayın faturaları 1.000 lira eksik gönderilebilir” önerisinde bulunduğu ifade ediliyor. AK Parti kaynakları, “Enflasyonda gerilemenin başlamasının yanı sıra ücretlerde yapılacak artışlar ve diğer bazı tedbirlerle sabit ücretlilerin alım gücünün artırılması hedefleniyor. Cumhurbaşkanı’mızın da vatandaşa ek yük getirecek hiç adım atılmaması konusunda talimatı var” dedi.

MTV’DE İNDİRİM BEKLENTİSİ

Bu arada, yeniden değerleme oranı ile artan Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde (MTV) Cumhurbaşkanı’nın birkaç gün içinde indirim yetkisini kullanacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı’nın 2023 için belirlenen yüzde 122,93’lük MTV artışını yüzde 100’ün altına inecek şekilde bir orana çekebileceği belirtiliyor.  

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 160
 • Okan 1 ay önce Şikayet Et
  Kamu mühendisleri için iyileştirme istiyoruz...
  Cevapla
 • Garipler 1 ay önce Şikayet Et
  Sayin Cumhurbaşkanımiz Erdoğan'ın "Kapı kapı dolaşacaksınız." talimatını yerine getirmek adına teşkilatıyla birlikte bir süredir sokaklardalar…hani cumhurbaskanim kimse gelmiyor yuvamızi yikacaklar 6306 sayılı yasa değişmesi lazım adana seyhanda 300 ev mutahit mağduru var Sayın murat bey mutahit mağduru olduk önce adana seyhanda yaklaşık 300 müstakil ev i önce riskli yapıya çıkardılar sonra ya iflaz ettiler yada kaçtılar efendim ruhsat ve yapı kontrol belgemiz yok adana çevre ve şehircilik il müdürlüğü şimdi çıkın yıkacam diyor efendim depreme karşı güçlendirme yapmak istiyoruz yok diyorlar elektrik ve suyumuzu kesiyorlar sokağa atiyorlar efendim çok acil yardımınızı bekliyoruz
  Cevapla
 • Ali Can 1 ay önce Şikayet Et
  Bim,A-101 ve şok marketleri boykota devam.Almayın aldırmayan...
  Cevapla
 • Alu Can yücel . 1 ay önce Şikayet Et
  Antalyada gaz yok.Isınmak için elektrikli ısıtıcılar kullanıyoruz .Bize de elektrik yardımı olmalı.
  Cevapla
 • Ümit 1 ay önce Şikayet Et
  Maaşlara matrah düzenlemesi gelmelidir. Yeniden değerleme oranı baz alınmalıdır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle