Karaismailoğlu: Dünyayı Türkiye'ye bağlamak için çalışıyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Ülkemizin ulaşım ve iletişim alt yapısını inşa eden bakanlık olarak Türkiye'yi dünyaya değil, dünyayı Türkiye'ye bağlamak için çalışıyoruz" dedi.

GİRİŞ 09.11.2021 15:13 GÜNCELLEME 09.11.2021 15:57
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara'nın Polatlı ilçesinde 'Polatlı Şehir Geçişi ve Kartaltepe Köprülü Kavşağı Açılış Töreni'ne katıldı.

Burada konuşan Karaismailoğlu, bölgedeki trafik akışını rahatlatacak projeyi tamamladıklarını, vatandaşların güvenle ve konforla ilçe merkezine giriş ve çıkış yapacağını söyledi.

Karaismailoğlu, Ankara'nın İzmir ve Ege Bölgesi ile bağlantısının Polatlı geçişinin de yer aldığı D-200 Devlet Yolu üzerinden sağlandığını hatırlatarak, "Özellikle son yıllarda hızla büyüyen Başkent Organize Sanayi Bölgesi, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi, Ankara 2 ve 3'üncü Organize Sanayi Bölgeleri'nin faaliyetleri de bölge trafiğinin yoğunluğunu günden güne artırmaktadır. Güzergahın en yoğun olduğu kesimlerin yıllık ortalama günlük trafik değeri 50 bine yaklaşmaktadır ve bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle Ankara'nın batıya, Ege Bölgesi'nin ise İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz'e bağlantısını sağlayan D-200 Doğu-Batı koridorunun kaliteli ve konforlu hizmet vermesi için iyileştirme çalışmaları yaptık. Bu çalışmalar kapsamında; Ankara Çevre Otoyolu Eskişehir Yolu Kavşağı'ndan Polatlı girişine kadar uzanan 52 kilometrelik kesimi ile 6,5 kilometrelik Polatlı Şehir Geçişini 3 gidiş 3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli olarak, Polatlı çıkışı-Sivrihisar Kavşağı arası 57,5 kilometrelik kesimi ise 2 gidiş 2 geliş 4 şerit halinde toplam 116 kilometre olmak üzere bitümlü sıcak karışım kaplamalı olarak yeniledik. Çalışmalar kapsamında ayrıca; 52 kilometrelik ilk kesimde Alagöz Kavşağı'na ilave köprü yaptık. 6,5 kilometrelik Polatlı Şehir Geçişinde tek taraflı 5,3 kilometre kutu menfez şeklinde sel önleme drenaj kanalı ve 4 kilometre uzunluğunda 2x1 şeritli yan yol tesis ettik. 44 metre uzunluğunda Kartaltepe Köprülü Kavşağını tamamladık. Her biri 60 metre uzunluğundaki Sakarya, DDY-1 ve DDY-2 sağ köprülerini yıkıp yeniden yaptık. 57,5 kilometrelik ikinci kesimde de 24 kilometre tırmanma şeridi inşa ettik. Proje ile D-200 Doğu-Batı koridorunun kaliteli ve konforlu hizmet vermesini sağladık" dedi.

"BÖLÜNMÜŞ YOL AĞIMIZI 28 BİN 402 KİLOMETREYE ÇIKARDIK"

Karaismailoğlu, vatana ve millete gece-gündüz, kar-kış demeden hizmet etmeyi sürdürdüklerini belirterek, şunları kaydetti:

"2002'den bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çok büyük işlere imza attık, atmaya da devam edeceğiz. 'Büyük ve Güçlü Türkiye' için ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapmak için kararlılıkla özveriyle çalıştık. Bugüne kadar bizi hiçbir şey yavaşlatamadı. Bundan sonra da yavaşlatamayacaktır. Çünkü bizler milli bağımsızlığımızı korumak için, geleceğin dünyasına öncülük edecek 'Yeni Türkiye' için milli ekonomi hamlelerini ardı ardına hayata geçiriyoruz. Ülkemizin ulaşım ve iletişim altyapısını inşa eden bakanlık olarak Türkiye'yi dünyaya değil, dünyayı Türkiye'ye bağlamak için çalışıyoruz. 2003 yılı öncesinde mevcut 6 bin 100 kilometre uzunluğundaki bölünmüş yol ağımızı, 28 bin 402 kilometreye çıkardık. Geçit vermeyen dağları tünellerle, vadileri de köprülerle aştık."

Yapılan konuşmaların ardından kavşağın açılışı gerçekleştirildi.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Bravo sizlere. Yolunuz acik olsun!
  Cevapla
 • İrfan 2 ay önce Şikayet Et
  Elhamdulillah, durmak yok yola devam ❤️
  Cevapla
 • ali veli 2 ay önce Şikayet Et
  evet bağlandı zaten elin gavuru euro dolar ile gelip toprak daire dükkan satın alıyor. bizlerde hizmetçi olduk turistik ülke olduk
  Cevapla
 • Kırkdoku Elli 2 ay önce Şikayet Et
  Bizim Almanya da veya başka ülkedeki vatandaşlarımızda oradan daire ve dükkan alıyorlar. Hatta Türkiye de ki sanatçı veya elit dediğimiz kesimin çoğu ABD Miami den veya İngiltereden alıyorlar. Makul olanın dışında bir alım varsa söyle ona göre değerlendirme yapalım. Bizim ülkeyi bırakıp Yunanistan a turistik amaçlı giden milyonlar var. Adamlar senin gibi düşünmüyor. Daha çok gelsin diyor. Bacasız fabrika.
  Cevapla
 • Murat 2 ay önce Şikayet Et
  Sayın bakanın tcd yatırım yapın tren sefer sayıları yetersiz neden yht sayılarını artirmiyorsunuz insanları kara taşımacılığında mahkum ediyorsunuz vatandaşı düşünün yht sayılarını artırın bos koltuk bulunmuyor yht talep çok devletimiz bu işe el atsın
  Cevapla
 • Turasali 2 ay önce Şikayet Et
  Bu hükümet öncesi bu alana 80 yıldır hiç yatırım yapılmamış. 50-60 yıl önceden yapılması gerekenler ancak şimdi yapılıyor. Daha çok çalışmamız lazım. Buna da şükür.
  Cevapla
 • cevdet 2 ay önce Şikayet Et
  yol yapımı yavaşladı tüm illerin içelerle bağlantısı bölünmüş yol olmalı daha çok çalışılmalı
  Cevapla
 • anticvdt 2 ay önce Şikayet Et
  Trafik yeterliyse neden her ilcede bölünmüş yol? Yolun kalitesi iyi olsun yeter. Bosa masraf
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle