Akıllı otoyolda indirim müjdesi! Bakan açıkladı

Son dakika haberi: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Niğde Otoyolu geçiş ücretlerinde indirime gidilmesi yönünde bir çalışma yaptıkları müjdesini verdi.

Akıllı otoyolda indirim müjdesi! Bakan açıkladı
Akıllı otoyolda indirim müjdesi! Bakan açıkladı
GİRİŞ 06.03.2021 12:17 GÜNCELLEME 06.03.2021 12:17
Bu Habere 81 Yorum Yapılmış

Yeni dönem stratejisini demiryolu üzerine kurduklarını anlatan Karaismailoğlu, "Demiryollarını yeniden canlandıracağız. Kısa bir süre sonra demiryolları duble yollar ile yarışacak" dedi.

ANKARA-NİĞDE OTOYOLU FİYATLARINA İNDİRİM GELİYOR

Gelen son dakika haberine göre, geçtiğimiz günlerde TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyeleri ile bir araya gelerek projeleri anlatan Karaismailoğlu, milletvekillerinin Ankara-Niğde Otoyolu fiyatlarının yüksek olduğunu, vatandaşların indirim beklediğini aktarması üzerine, konuyu incelediklerini, bir çalışma yapıp fiyatlarını indirmeyi planladıklarını söyledi.

"LOJİSTİK MALİYETLERİNİ DÜŞÜRMEYİ AMAÇLIYORUZ"

Demiryolu yatırımlarının hem maliyet açısından yüksek hem de zaman alan işler olduğunun altını çizen Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

"Yazın Ankara- Sivas demiryolu hattını hizmete açacağız. Konya'yı Karaman'a bağlayacağız. Bursa'yı Ankaraİstanbul hattına bağlamak için çalışmalar devam ediyor. Mersin- Gaziantep arasında yine altyapı çalışmaları devam ediyor. Üstyapı ihalesini de yaptık. Konya'yı Mersin'e bağlayan hattı tamamladığımızda demiryolları ağımızı genişleteceğiz. Yük hatlarında önemli çalışmalarımız var. Sanayi bölgeleri ve limanları demir yolu ağlarına bağlayıp, üreticinin lojistik maliyetlerini düşürme amaçlarımız var. Havayollarında ise altyapımızı oluşturduk."

"DÖRT KOLDAN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ"

BÜTÜN projeleri bir anda hayata geçirmenin mümkün olmadığına dikkat çeken Karaismailoğlu, "Arkadaşlarımız fizibilite çalışmaları yapıyor. Dört bir koldan ülkemizin her bir noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşa en iyi hizmeti sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz" mesajı verdi.

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 81
 • Özcan Güçlü 10 ay önce Şikayet Et
  Yapılan yollara diyecek sözümüz yok Fakat yapılma yaptırma şekli yanlış para birimi TL olan maaşınıda TL olarak alan bir ülkede yolları dolar kurundan ihale edip millete hizmet ediyormuş gibi gözükmek neyin kafasıdır yazıklar olsun ....Böyle hizmet olmaz olsun bu sadece zengine hizmet ayıptır yazıktır.Bari Çanakkale köprüsü ücretsiz olsun Çanakkale Şehitlerinin hatrına hayrına Başkanım duy bu milletin sesini artık
  Cevapla
 • YOLZADELER 10 ay önce Şikayet Et
  Otogazda araç km'de 28 kuruş yakıyor, oto yol ücretinin km'si 40 krş, Kırşehir -Ankara arası Ahiboza kadar geliş gidiş 164 tl, yol çok rahat, yakıt az, sahilde gider gibi, Kırşehir Ankara arası durmadan 2 saat, zaman ve yakıt tasarrufu iyi, Türkiye şartlarında insanlarımızın %85 nin geliri düşük olduğunu hesaplanırsa YOL çok pahalı, Kırşehir-Kırıkkale arası radar ve kalabalığı işkence gibi, taksi ile 3 saat, Tercihimiz otoban. Bu ülkenin insanları herşeyin en iyisine layık, yapanlara teşekkürler, ücret mutlaka düşürülmeli, ''İnsanımızı üzmektense, sevgisini yüreğimizde, kendisini sırtımızda taşırız.''
  Cevapla
 • Erdal Ç. 10 ay önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım Ankara Kırikkale Delice otoyol ihalesi ne zaman olacak.
  Cevapla
 • 2727 gaziantep 10 ay önce Şikayet Et
  Ankara niğde arası yılbası ından öncesi 2. Sınıf araç için 177.tl ödedim geçen gün tekrar kullandım 215 tl yapmışlar önce şişirmışler sonra da indirim den bahsediyorlar o yolun hakkı 50 tl
  Cevapla
 • asaf ali 10 ay önce Şikayet Et
  Fiyatı bilmeden ankara niğde otobanını kullandım. Yolda kimseler yoktu nerdeyse bomboştu. Yaktığımdan fazlasını yola verince neden boş olduğunu anladım. Bu fiyatla bir daha kullanmam yarı yarıya düşerse belki .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle