Bu fırsatçılara paranızı kaptırmayın! Önemli uyarı: Kimseye ayrıcalık yok

Konut kredi faizlerinin düşmesiyle tapu müdürlükleri önünde uzun kuyruklar oluştu. Yoğun tapularda hem internet hem de telefon üzerinden başvuranlara randevular 20 ila 30 gün sonraya verilir oldu. Bu durumdan yararlanmak isteyen bazı emlakçılar ve iş takipçileri, tapuda erken randevu alacağı vaadiyle e-devlet şifresi ve 600 lira karşılığında erken randevu vaadinde bulunmaya başladı

Bu fırsatçılara paranızı kaptırmayın! Önemli uyarı: Kimseye ayrıcalık yok
Bu fırsatçılara paranızı kaptırmayın! Önemli uyarı: Kimseye ayrıcalık yok
GİRİŞ 30.06.2020 16:33 GÜNCELLEME 30.06.2020 16:33
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Vatandaşları uyaran Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı, "Emlakçıya, takipçiye e-devlet şifrenizi verip, boşuna da paranızı kaptırmayın. Biz kimseye randevu ayrıcalığı tanımıyoruz. Web tapu uygulamamızı kullanan tüm vatandaşlarımız tapu işlemlerini aynı gün tamamlayabiliyor. İstisnai durumlarda ertesi güne kalıyor" dedi.

 

 

AYRICALIK YOK

Günlük işlem sayının 80 bine çıktığını belirten Adlı şunları söyledi: "Vatandaş web tapuyu kullanmayıp iş takipçilerine, emlakçılara iş yaptırmaya kalkışıyor. Bunun için e-devlet şifresini ve parasını veriyor. 500-600 lira ya da ne tuttururlarsa. Oysa buna hiç gerek yok çünkü onlar da web tapuyu kullanıyor. Kişiden e-devlet şifresini aldıkları için tüm işlemi oradan yapmayı biliyorlar. Sonra da biz erken randevu aldık, diyorlar. Tapuda kimseye ayrıcalıklı randevu yok, herkes sistem üzerinden otomatik ilerliyor. Kişi inisiyatifini tümden kaldırdığımız için vatandaşlarımız kullanımı çok basit ve kolay olan web tapuya girerek işlemlerini kendileri yapabilirler. Aracılara para kaptırmalarına gerek yok."

 

 

SADECE İMZAYA ÇAĞIRIYORUZ

Pandemi sürecinde uygulamaya koydukları web tapu sistemini anlatan Adlı şunları söyledi: "E-devlet üzerinden çalışan sistem kurduk. E- devlet şifresi, alıcı satıcının T.C kimlik numarası, telefon numaraları, işlem yapılacak tapu müdürlüğünün ismi giriliyor. Harç miktarını hesaplayıp kişilere gönderiyoruz. Onlar ücretlerini yatırdıktan sonra bir mesaj gönderiyoruz: Şu saatte tapuda olun, diye. Web tapu ile işlem yapanları aynı gün ıslak imzalarını atmaları için tapuya çağırıyoruz."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 26
 • umut sert 1 hafta önce Şikayet Et
  Emlakçıların adı çıkmış öyle bir masa sandelye atmayla emlakçılık yapılmıyor emlakçılığın alanı üzerine bir üniversite dalı kurulmalı tapu önlerinde siğorta yapan siğortacılar millete 300 tl. - 500 tl. karşılıgında tapusunu erkene alma vaadi ile iş yapıyorlar...
  Cevapla
 • Arı 1 hafta önce Şikayet Et
  Benim memurum işini bilir
  Cevapla
 • Sebahattin 1 hafta önce Şikayet Et
  Kul hakkı nedir bilir misin..öğrensen iyi olur
  Cevapla
 • Can 1 hafta önce Şikayet Et
  Adalet
  Cevapla
 • Ankaralı 1 hafta önce Şikayet Et
  Hangi banka ne kadar faiz veriyor diye haber yapmışsınız. Allah'tan korkun, faizi normal bir şey gibi gösterip vatandaşı teşvik etmeyin. Hak çizgisinden ayrılmayın .
  Cevapla
 • Ahmet Dilek 1 hafta önce Şikayet Et
  Koku yayılmış,her tarafı sarmış, iltimas ve adam kayırma sonun başlangıcı değil sonun bittiğinin ilanıdır ....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle