Yasaklanmıştı! Pazarda koronavirüs kavgası

Erzurum'da, semt pazarlarında corona virüse karşı alınan önlemler kapsamında pazarcıya eldiven ve maske takma zorunluluğu getirilirken, vatandaşlara da 'seç-al' yasaklandı. Seç- al yönteminin kaldırılması üzerine rastgele ürün dolduran pazarcıyla müşteriler arasında 'çürük', 'ezik' ya da 'küçük' tartışması yaşanmaya başlandı.

Yasaklanmıştı! Pazarda koronavirüs kavgası
Yasaklanmıştı! Pazarda koronavirüs kavgası
GİRİŞ 24.03.2020 09:04 GÜNCELLEME 24.03.2020 10:04
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Dünya Sağlık Örgütü'nce pandemi ilan edilen koronavirüs salgınının Türkiye'de de yayılmasının ardından ülke genelinde sıkı tedbirler alınıyor. 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirilmesinin yanı sıra Sağlık Bakanlığı'nca her fırsatta diğer vatandaşlar için de gerekmedikçe 'sokağa çıkmayın, evde kalın' çağrısı yapılıyor. Halkın yoğun olarak gittiği semt pazarlarına da salgına karşı alınan önlemler kapsamında bazı kurallar getirildi. Sebze ve meyve satışlarının yapıldığı pazarlarda esnafa maske ve eldiven takma zorunluluğu getirildi. Pazara gelen vatandaşa da 'seç-al' şeklindeki satış kaldırıldı.

 

 

SIK SIK UYARILARDA BULUNDU

Erzurum'da pazarı gezen zabıta ve polis memurları esnafı maske ve eldivenle çalışmalarını, müşterilere de sebze ve meyvelere temas etmemeleri için sık sık uyarılarda bulundu. Alınan önlemler kapsamında esnaf meyve sebzeleri poşete rastgele doldurunca pazarcı ile müşteri arasında 'çürük', 'ezik' ya da 'küçük' tartışmaları yaşanmaya başladı. Semt pazarlarında belediye tarafından görevlendirilen kişiler pazara giren herkesin eline antiseptik solüsyon sıkıyor.

 

 

"HERKES BİZE TUHAF TUHAF BAKTIĞI İÇİN TAKMIYORUZ"

Alışveriş için pazara gelen birçok kişinin yanında getirdiği çocuğunda maske varken kendilerinde olmaması dikkat çekti. 65 yaş üzerinde olmasına rağmen dışarı çıkan bazı vatandaşlar ise evde oturmaktan ve eşlerinin çok konuşmasından dolayı bunaldıkları için dışarı çıktıklarını anlattı. Maske takmayanlar ise, "Herkes bize tuhaf tuhaf baktığı için takmıyoruz" diye kendilerini savundu.

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Anadolu 8 ay önce Şikayet Et
  Eskiler maskeyi sevmiyor
  Cevapla
 • BİR GARİP 8 ay önce Şikayet Et
  Erzurum da malesef #evdekal an pek yok. Adamlar hala markette ekmek alırken 3 -4 dönt ekleği elliyor sonra alıyorlar. Müdahale ettiğimde sen kimsin sana ne diyebiliyorlar, hatta daha ileri gidip Erzurum u senin gibiler bozuyor diyebiliyor ;) Kendi sağlığın için lütfen evdekal.
  Cevapla
 • Beykozlu 8 ay önce Şikayet Et
  Beykoz pazarındaki esnafta maske felan takmiyor.
  Cevapla
 • Ceng 8 ay önce Şikayet Et
  Eldiven ve maskeyle daha kötü olur
  Cevapla
 • Osman_53 8 ay önce Şikayet Et
  Bir keresinde Bursa'da emekli bir polis pazarcı meyve sebzeyi seçtirmediği için pazarcıyı vurmuştu İnşallah bu tür olaylar çıkmaz malum amcaya da hak vermiyor değilim haklılık payı var pazarcıların çoğusunun çürük doldurma alışkanlığı var ama bizim ülkemizde anlayışlı insan az olduğundan bu tür kavgalar çıkmaz inşallah Allah hepimizin sonunu hayır etsin ne diyim İnşallah bu virüs ortadan kalkar da herkes rahat bir nefes alır
  Cevapla
 • kayserili 8 ay önce Şikayet Et
  seçmeden almamak lazım pazarcılara güvenme.
  Cevapla
 • Ceng 8 ay önce Şikayet Et
  Pazarcılar olmasa taze meyve sebze yiyemezsin. Büyük marketlerin depodaki geçmiş ürünlerini alırsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle