İETT'nin Afrikalı öğrencileri

İETT, çalışır durumdaki otobüslerini ihtiyaç duyulan ülkelere gönderiyor.

İETT'nin Afrikalı öğrencileri
İETT'nin Afrikalı öğrencileri
GİRİŞ 10.03.2016 17:43 GÜNCELLEME 10.03.2016 17:43
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Filosunu tamamen yenileyen İETT, TİKA işbirliğiyle çalışır durumdaki otobüslerini ihtiyaç duyulan ülkelere göndermeye devam ediyor. Ayrıca İETT, Liberya gibi çeşitli ülkelerden gelen ekiplere otobüslerin kullanımı ile ilgili eğitimler de veriyor.

Otobüslerin kullanımı ve bakım onarımı ile ilgili eğitim almak için ilk ekip Liberya’dan İstanbul’a geldi. 2 hafta boyunca İETT tarafından eğitime tabi tutulan ekip ülkelerindeki personele aynı eğitimi vermek üzere görevlendirildiler.

Liberya’dan gelen 10 kişilik teknik heyete mühendis ve teknik personel tarafından uygulamalı ve teorik eğitimler verildi. Otobüslerin tamir ve bakımı, filo yönetimi, elektrik -mekanik sistem ve arıza tespiti gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın, Çad Başbakanı Kalzeube Payimi Deubet ile görüşmesi ile Çad’a ve Liberya’ya 20’şer otobüs göndermişti. Geçtiğimiz günlerde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hibe edilen otobüslere yenilerini ekleyerek Gana’ya 30 otobüs gönderileceğini açıkladı.

Otobüs hibeleri İETT ve TİKA işbirliğinde ihtiyaç sahibi ülkelere önümüzdeki günlerde de gönderilmeye devam edecek. Otobüs hibe edilecek bölgeler arasında Fildişi Sahilleri, Nijerya, Novipazar gibi yerler bulunuyor.

ETİKETLER
Afrika
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • yurdum insanı 5 yıl önce Şikayet Et
    Avrupa sömürüyor Biz yardım elimizi uzatıyoruz Allah'ın izniyle hepsi dua ve bereketle geri dönecek iyilik yap denize at balık bilmezse Halık bilir
    Cevapla
  • Demokrat 5 yıl önce Şikayet Et
    Cok sukur, gurur duyduk. Bu ulkelerdeki mazlum Muslumanlarin dualarina bu gunlerde daha cok ihtiyacimiz olacak.
    Cevapla