Müjde! 6 bin polis alınacak

POMEM'de eğitilmek üzere 4 bin 900'ü erkek, bin 100'ü kadın olmak üzere 6 bin polis memuru adayı alınacak

Müjde! 6 bin polis alınacak
Müjde! 6 bin polis alınacak
GİRİŞ 08.11.2015 14:37 GÜNCELLEME 08.11.2015 19:10
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Emniyet Genel Müdürlüğünde (EGM) istihdam edilmek üzere Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) eğitim için 4 bin 900'ü erkek, bin 100'ü kadın 6 bin polis memuru adayı alınacak.

Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, polis memuru olmak isteyen adaylar, 10-20 Kasım'da Polis Akademisi Başkanlığının "www.pa.edu.tr" adresinden online başvuru yapabilecek.

Başvuruda bulunacak adayların, 31 Aralık 2015 itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmaları, 2014 ve 2015'te gerçekleştirilen KPSS Lisans P3 taban puanlarının en az 65 olması, emniyet teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarının da en az 52 taban puana sahip olması gerekiyor.

Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri, eğitim süresince Emniyet Genel Müdürlüğünce karşılanacak, eğitimde başarılı adaylar polis memuru olarak göreve başlayacak.

Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar, "www.pa.edu.tr" internet adresinden ilan edilecek.

Özel harekat polisliği sınavının sonuçları açıklandı

Öte yandan, Polis Akademisi Başkanlığınca, üniversite mezunu adaylar arasından 5 bin özel harekat branşlı polis memuru adayı alımı için yapılan sınavın sonuçları açıklandı.

Sınavlarda başarı sıralaması, adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru yapıldı. POMEM'de eğitime alınacak adayların sayısına göre, asil ve ilgili mevzuat uyarınca kadronun yüzde 30'u kadar yedek adaylar belirlendi.

Adaylar, sınav sonuçlarını Emniyet Genel Müdürlüğünün "http://www.egm.gov.tr" ve Polis Akademisi Başkanlığının "http://www.pa.edu.tr"​ internet sitelerinden, TC kimlik numaraları ve doğum tarihlerini girerek öğrenebilecek.

Asil adaylar, en geç 6 Aralık 18.00'e kadar planlandıkları POMEM'de hazır bulunacak.

Asil listede yer alan adaylardan POMEM'e geçici kayıt sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteğiyle eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporuyla tespit edilenler yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağrılacak.

Açıklamada, sınava 17 bin 756 kişinin girdiği kaydedildi.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • şehitler ölmez 4 yıl önce Şikayet Et
  mardinde polise saldırı oldu haber yapmadınız hayırdır neyden korkuyorsunuz
  Cevapla
 • Murat Kandemir 4 yıl önce Şikayet Et
  Adalet Bakanlığı'nın KPSS 70 puan, TSK ve EGM'nin de bu KPSS P3 ısrarına son verilmeli. KPSS P94'ler, özellikle düz lise mezunları, bu konuda ciddi manada mağdur ediliyor. Zamanında meslek liseliler mağdur ediliyordu, şimdi sıra düz lise mezunlarının kıyımında sanırım. Özel Harekat Polisi alımında da aynı şartlar geçerliydi. TSK'nın erbaş alımlarında 25 yaş sınırı dayatması da çok yersiz. Tamam gençler dinamik olur ve 35 yaşındaki birisine göre daha atik olabilir kabul fakat, yaş sınırı 30a çıkartılıp p94'lerin de dahil edilmesi gerekir. Zira, o gençler de bu ülke de eğitim görüp, bu ülkede yaşıyorlar.
  Cevapla
 • Adamentor 4 yıl önce Şikayet Et
  Lise mezunu zaten Ygs sınavından puan alıp her yıl Pmyo sınavlarına girebiliyor hakkı yenmiyor ki ülkede yığınla üniversite mezunu işsiz var onların istihdam edilmesi daha mantıklı.
  Cevapla