İş Bankası çalışanlarına yüzde 51 zam yaptı

BASİSEN ve İş Bankası arasında yapılan sözleşmeyle ortalama maaş artışı yüzde 51 oldu.

İş Bankası çalışanlarına yüzde 51 zam yaptı
İş Bankası çalışanlarına yüzde 51 zam yaptı
GİRİŞ 25.01.2022 09:36 GÜNCELLEME 25.01.2022 09:38
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Banka-Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASİSEN) ile Türkiye İş Bankası arasındaki yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, 14 Ocak 2022 tarihinde anlaşma ile sonuçlandı.

Görüşmeler sonucunda; ücret skalasının alt baremlerinde yer alan çalışanları gözetip, çalışma barışı ve hakkaniyeti ön planda tutarak kademeli şekilde değişen oranlarda artış yapıldı. Buna göre en düşük ücret alan çalışanların maaşında yüzde 68 oranında artış sağlanırken, toplamda İş Bankası çalışanlarının ortalama maaş artış oranı ise yüzde 51 olarak gerçekleşti.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 5
 • B.Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Sözleşme böyle yapılır bu sözleşmeyi bir memur olarak söylüyorum hem sendikaların hem de hükümetin örnek alması gerekir. Maaş tutarıyla orantılı zam yapılması gerekir. Halihazırda yüksek maaş alan yüksek zam alırken düşük maaş alan düşük zam alıyor ve aradaki makas açılıyor yani haberdeki durumun tam tersi adaletsiz bir durum yaşıyoruz.
  Cevapla
 • hakkı 2 yıl önce Şikayet Et
  maaşlar enaz yüzde 200 artsa anca dengede olur maaşlar. alım gücü hiç olmuş 2 yıl içinde elektrik 70 tl iken 350 tl olmuş. 1 tl simit 3.5 tl olmuş dahası var
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Chp li dolu banka yiyin milletin paralarını.. millet AÇ AÇ..
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Nasil olsa nerden geldiyi belli olmayan para
  Cevapla
 • sems 2 yıl önce Şikayet Et
  Az bile yapmışlar.
  Cevapla