Araç içi kameralarla servisler daha güvenli

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Turkcell’in, İçişleri Bakanlığı’nın okul servis araçlarına yönelik yeni talimatına uygun olarak sunduğu araç içi kamera kampanyasıyla öğrenci ve şoför güvenliği için önlemler alınabiliyor. Bunun yanı sıra okul servis şirketleri rahat takip kampanyasıyla da araçların konumuna ve kullanım özelliklerine ulaşabiliyor.

Araç içi kameralarla servisler daha güvenli
Araç içi kameralarla servisler daha güvenli
GİRİŞ 07.09.2019 09:03 GÜNCELLEME 07.09.2019 09:03

Turkcell, şirketlere ve kurumlara uçtan uca dijital çözümler sunuyor. İçişleri Bakanlığı’nın 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında Alınacak Trafik Tedbirleri konulu talimatında yer alan araç içi kamera ve araç takip sistemine ilişkin şartların yerine getirilmesini sağlıyor. Turkcell’in bu teknolojik çözümleri sayesinde okul servis şirketleri; araçlarının konumu, kullanım özellikleri ve araç içi kamera kayıtlarına erişerek güvenli bir trafik ortamı sağlanması için gerekli önlemleri alabiliyor. Böylece hem şoförlerin hem de öğrencilerin güvenliği sağlanarak ebeveynlerin içi rahat ediyor.

Güvenli yolculuk

Konuyla ilgili değerlendirmesinde Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, şunları kaydetti:

“Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala dijital yolculuk deneyimini şimdi okul servis araçlarına taşıyoruz. Bu alanda sunduğumuz yenilikçi çözümlerle öğrencilerimiz artık daha güvenli yolculuk yapabilecek. Böylece biz velilerin de içi rahat edecek.”

‘Rahat Takip Kampanyası’ ile Turkcell, 36 aya kadar taksit seçenekleriyle ödeme kolaylığı sağlıyor.

‘Araç İçi Kamera Kampanyası’ ise İçişleri Bakanlığı’nın trafik tedbirlerine yönelik talimatlarına uygun olarak geriye dönük 30 günlük kayıt ve panik butonu özelliği ile müşterilere sunuluyor. Şirketler 36 aya varan taksit avantajlarıyla bu hizmetin de sahibi oluyor.