TAV Şili'de hizmet ağını genişletiyor

TAV İşletme Hizmetleri, Santiago Arturo Merino Benitez Havalimanı'nda karşılama ve yolcu etme hizmeti de sunmaya başladı.

TAV Şili'de hizmet ağını genişletiyor
TAV Şili'de hizmet ağını genişletiyor
GİRİŞ 23.10.2017 12:38 GÜNCELLEME 23.10.2017 12:38

Şirketten yapılan açıklamaya göre, TAV Havalimanları'nın iştiraki TAV İşletme Hizmetleri, Şili'nin başkenti Santiago'nun ana giriş kapısı Arturo Merino Benítez Havalimanında "primeclass" markasıyla yolculara karşılama ve yolcu etme hizmeti vermeye başladı.

TAV bu yıl nisan ayında havalimanında iki yolcu salonunun işletmesi için açılan ihaleyi kazanmıştı. Şirket Şili'deki operasyonlarını kurduğu "Primeclass Pacifico ve Servicios Aeroportuarios SA" ortaklığıyla yapıyor. 

Şili'nin Arturo Merino Benitez Santiago Uluslararası Havalimanı yıllık 19,2 milyon yolcu trafiğiyle Latin Amerika'nın en yoğun yedinci havalimanı konumunda bulunuyor. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Ali Bora İşbulan, TAV İşletme Hizmetleri'nin ileri teknolojisi ve güçlü altyapısı sayesinde yenilikçi projelere imza attığını belirterek, "İş geliştirme anlayışını küresel bir bakış açısı üzerine kuran şirketimizin işlettiği salonlara yenilerinin eklenmiş olmasından mutluluk duyuyoruz" dedi.

İşbulan, 15 yıllık bir deneyimle 40'tan fazla salon işleten şirketin Şili'de kurduğu Primeclass Pacifico ve Servicios Aeroportuarios SA ortaklığıyla yılda 280 bin yolcuyu ağırlama, karşılama ve yolcu etme hizmeti vermeyi hedeflediklerini kaydetti.

Ayrıcalıklı seyahat çözümleri geliştirme konusunda tüm dünyada tercih edilen bir marka haline geldiklerinin bilgisini veren İşbulan şunları kaydetti:

" 2016 yılında Nairobi ve Washington D.C Dulles Havalimanlarında açtığımız Turkish Airlines Star Alliance salonlarının ardından, 2017'de "primeclass" markamızla Frankfurt, Maskat, Kopenhag ve Zürih Havalimanlarında da yolcu salonlarını hizmete sokacağız."

KAYNAK: AA