Vekon, müşteri odaklı çözümleriyle dikkat çekiyor

TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 40. Yapı Fuarı’na katılan Vekon, yeniliklerini sektör profesyonelleri ile paylaştı.

Vekon, müşteri odaklı çözümleriyle dikkat çekiyor
Vekon, müşteri odaklı çözümleriyle dikkat çekiyor
GİRİŞ 24.05.2017 12:21 GÜNCELLEME 24.05.2017 12:21

Müşteri bazlı çözümleriyle sektörde dikkat çeken Vekon, 90’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Vefa’nın ön üretimli yapı çözümleri sunan markası Vekon, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Mayıs’ta kapılarını ziyaretçilerine açan İstanbul Yapı Fuarı’nda yerini aldı. Açık alanda bulunan ve konteyner olarak tasarlanan Vekon’un standı ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Prefabrike yapı, yaşam konteyneri, hafif çelik yapı ve yapısal çelik binaların tasarım, üretim ve uygulama süreçlerini anahtar teslim hizmet modeliyle tek başına üstlenen Vekon, fuarda yeniliklerini sektör profesyonellerine anlattı. Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, ön üretimli yapı sektörünü dünya çapında bir noktaya ulaştırdıklarını belirtti. Vefa olarak know how ihraç eden bir konuma geldiklerini de kaydeden Koçyiğit, küresel pazarlarda ve farklı kültürlerdeki potansiyel müşterilerine sürdürülebilir iş modelleriyle yenilikçi ürünler sunduklarını söyledi.

Farklı iklim ve arazi tipine uygun çözümler sunuyor

Entegre üretim anlayışı ile üstlendikleri projeleri rekor sürelerde teslim edebildiklerini vurgulayan Turan Koçyiğit, entegre üretim sürecinin farklı iklim ve arazi tipine uygun iş ve yaşam alanlarıyla dünyanın her noktasında müşterilerinin işini kolaylaştırdığını vurguladı. 

Vekon’u rakiplerinden ayıran en önemli unsurlardan birinin müşteri bazlı çözüm sunması olduğunu dile getiren Koçyiğit, öncelikle müşterilerin ihtiyaçlarını dinleyip taleplerine uygun çözümler geliştirdiklerini vurguladı.

Projelerin tasarım, üretim, montaj ve lojistiğini tek başına üstlenerek sürecin her aşamasının birbirine entegre ilerlemesini sağladıklarını ifade eden Koçyiğit, entegre üretim anlayışının şantiye sahasında yaşanabilecek uyumsuzlukların önüne geçtiğini söyledi.   

İhraç pazarlarını hızla genişletiyor

90’ın üzerinde ülkeye ürün ve hizmet ulaştırdıklarını kaydeden Turan Koçyiğit, sadece 2016 yılında 35 farklı ülkeye ihracat yaptıklarına işaret etti. 2016 yılında ilk defa ürün gönderdikleri ülkeleri Malta, Slovakya, Bahreyn, Demokratik Kongo, Hindistan, Kolombiya, Kuveyt ve Fas olarak sıralayan Koçyiğit, 2017 yılına da Batı Afrika’da Fildişi, Gana, Nijerya ve Senegal’de aldıkları projeler ile iyi bir giriş yaptıklarını hatırlattı.

Küresel pazarlarda ve farklı kültürlerdeki potansiyel müşterilerine sürdürülebilir iş modelleriyle yenilikçi, farklılaşan ürünler sunduklarını belirten Koçyiğit, ENR 250 firma içindeki Türk ve yabancı müteahhitler ile dünyanın değişik ülkelerinde işçi kamplara yapmaya devam ettiklerini kaydetti. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
vefa holding
YAZDIR