Eczacıbaşı o hisseleri Henkel'e devrediyor

Eczacıbaşı, yüzde 47 oranında pay sahibi olduğu iş ortaklığı Eczacıbaşı-Schwarzkopf'daki paylarını diğer ortak Henkel'e devrediyor.

Eczacıbaşı o hisseleri Henkel'e devrediyor
Eczacıbaşı o hisseleri Henkel'e devrediyor
GİRİŞ 05.05.2017 17:39 GÜNCELLEME 05.05.2017 18:44
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Eczacıbaşı, yüzde 47 oranında pay sahibi olduğu iş ortaklığı Eczacıbaşı-Schwarzkopf'daki paylarını diğer ortak Henkel'e devrediyor. Henkel böylece hisselerin tamamına yakınına sahip olacak.

Eczacıbaşı'ndan KAP'a yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Sermayesinde yüzde 47 oranında pay sahibi olduğumuz tüketim ürünleri sektöründe faaliyette bulunan iş ortaklığımız Eczacıbaşı-Schwarzkopf Kuaför Ürünleri Pazarlama A.Ş. (Eczacıbaşı-Schwarzkopf)'deki paylarımızın tamamının, Eczacıbaşı-Schwarzkopf'un yüzde 50 payına sahip olan ortağı Henkel KGaA'ya devri konusunda görüşmelere başlanmıştır."

Profesyonel saç kozmetiği alanında hizmet veren Schwarzkopf Professional ve Eczacıbaşı Holding ortaklığı yüzde 50-50 ortaklıkla 1999 yılında kurulmuştu.

Firma, sadece kuaför kullanımına yönelik veya kuaför salonundan satışa sunulan saç kozmetik ürünlerinin ithalat ve pazarlamasını gerçekleştiriyor.

YORUMLAR 5
 • devlet 5 yıl önce Şikayet Et
  Dermokil ve dalan kullanın yerli malı
  Cevapla
 • a.cola 5 yıl önce Şikayet Et
  sormak lazim eczacibasina ulkeye hangi milli urun sunmus.
  Cevapla
 • Elazigli 5 yıl önce Şikayet Et
  Almanlara vermeyin satmayin sayin eczacibasi Reis Sirketin payini devlet alsin gelecegi var o isin kar payi büyük. Millet olarak Almanlara verilmesine karsiyiz geregini yapin ramamini ya alin yada hisseleri vermeyin o iste para kazanmak cok basit kar payi yüksek bir sektör
  Cevapla
 • Misafir 5 yıl önce Şikayet Et
  Yıllardır yabancı ürünleri Türkiyede pazarladılar, hiçbirşey üretmediler. Yabancı sanayicinin taşeronları tusiad.
  Cevapla
 • Serkan 5 yıl önce Şikayet Et
  Bu görevi üstlenenler sabetayist kişiler
  Cevapla