Onur Air'in Moskova uçuşları başladı

Rusya’da Nalçik ve Grozni şehirlerine tarifeli uçuşlar yapan Türk havayolu şirketi Onur Air’in uçağı, bugün ilk kez Moskova’ya iniş yaptı.

Onur Air'in Moskova uçuşları başladı
Onur Air'in Moskova uçuşları başladı
GİRİŞ 03.05.2017 09:45 GÜNCELLEME 03.05.2017 09:45

Moskova’daki Jukovskiy havaalanına iniş yapan ilk uçağıyla Onur Air böylelikle Rusya’daki uçuş noktası sayısını üçe çıkarttı. 144 yolcusuyla İstanbul’dan gelen uçağın ilk seferinde yüzde 80 doluluk oranına ulaşıldığı bildirildi.

Uçağın havalimanına varmasından sonra düzenlenen törende konuşan Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin yeniden olumlu bir sürece girmesinin ardından 2017'de turizm ve seyahat açısından umut verici bir yıl yaşandığına işaret etti.

Onur Air’in Rusya ile Türkiye arasında köprü görevi üstlendiğini dile getiren Tosun, şunları kaydetti:

“Moskova Vnukovo Havalimanı’na sefer düzenleyen ilk özel Türk havayolu olan Onur Air, bugün itibariyle de Moskova Jukovskiy Havalimanı’na uçuş yapan ilk Türk havayolu şirketi oldu. Moskova Jukovskiy Havalimanı’nda ciddi bir potansiyel gördüğümüz için uçuşlarımızı bu havalimanından yapmayı tercih ettik. İlkleri yapmayı şirket politikası olarak benimseyen ve bu yolda 25 yıldır güvenle ilerleyen Onur Air ailesi olarak Jukovskiy Havalimanı’na uçmaktan gururlu ve mutluyuz.”

Türkiye’nin 7 şehri Moskova’ya bağlanıyor

Onur Air’in Moskova seferleri İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Jukovskiy Havalimanı’na salı, perşembe ve cumartesi günleri, Jukovskiy Havalimanı’ndan Atatürk Havalimanı’na ise salı, perşembe ve cumartesi günleri yapılıyor.

Onur Air, İstanbul’dan direkt uçuşların yanı sıra Adana, Antalya, Elazığ, Gaziantep, İzmir, Kayseri ve Trabzon olmak üzere 7 şehirden uygun fiyatlarla Moskova’ya bağlantılı seferler düzenliyor.

KAYNAK: AA