EPDK darbe fırsatçıları için harekete geçti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, darbe girişiminin olduğu gece fahiş fiyatla satış yapan akaryakıt istasyonları için hareket geçti.

EPDK darbe fırsatçıları için harekete geçti
EPDK darbe fırsatçıları için harekete geçti
GİRİŞ 20.07.2016 10:52 GÜNCELLEME 20.07.2016 10:52

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Darbe girişiminin olduğu gece bazı akaryakıt istasyonlarının hizmet vermediğini, bazılarının fahiş fiyatla akaryakıt sattığını tespit ettik. bu konuda vatandaşlarımızdan da çok sayıda şikayet dilekçesi geldi. vatandaşı mağdur eden bu istasyonlar ile ilgili işlemleri başlatacak ve gerekli gördüğümüz takdirde ceza keseceğiz” dedi.

15 Temmuz gecesi PYD/FETÖ darbe girişimi sonrası bazı vatandaşlar araçlarına akaryakıt almak için bayilere geldiğinde daha önce hiç görmedikleri bir manzara ile karşılaştı. Bazı akaryakıt istasyonları kapılarına kilit vurarak vatandaşa hizmet vermedi, bazı bayii çalışanları hiçbir mazeret göstermeksizin benzin ve motorin satışı yapmadıklarını belirtti. Bu durum FETÖ darbe girişimine tepki vermek için yollara çıkan çok sayıda vatandaşın mağdur olmasına sebep oldu.

O gece hizmet vermeyen ya da fahiş fiyatla satış yapan akaryakıt istasyonları ile ilgili vatandaşlardan çok sayıda şikayet başvurusunun EPDK’ya ulaştığını açıklayan Başkan Mustafa Yılmaz “darbe fırsatçılığı” yapanların bedelini ödeyeceğini söyledi.

“Vatandaşlarımız o gece hem darbecilerin karşısında durmak hem de devletimizin yanında olduğunu göstermek için akın akın meydanlara ulaşmaya çalıştı. Ancak ne yazık ki vatandaşlarımızın bir kısmı arabalarına akaryakıt alamadı çünkü bazı akaryakıt istasyonları kapalıydı. Böylesi bir hareketi kabul etmemiz, tepkisiz kalmamız mümkün değil” dedi.

Vatandaşı mağdur eden istasyonlar konusunda gerekli adımları atacaklarını vurgulayan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz: “Bir akaryakıt istasyonu böyle bir gecede hizmet vermeyecek de ne zaman hizmet verecek? Bu durum hiçbir gerekçe ile savunulamaz. Talimatı verdim ve süreci hemen başlattık. Otomasyon üzerinden o gece hizmet vermeyen akaryakıt istasyonlarını tek tek tespit edip, işlem başlatacağız. Gerekli görülen istasyonlara da mevzuattan doğan cezayı uygulayacağız” şeklinde konuştu.   

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR