İstanbul'da Halk Ekmek zamlandı

Dün akşamdan itibaren zamlı ekmek yiyen İstanbullular, fiyatları büfeye gittiğinde öğrendi. İHE'nin internet sitesinde ekmek fiyatlarına zam gelmemiş görünüyor.

İstanbul'da Halk Ekmek zamlandı
İstanbul'da Halk Ekmek zamlandı
GİRİŞ 14.05.2014 14:58 GÜNCELLEME 14.05.2014 15:02
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ancak büfelerde yeni fiyatların olduğu liste bulunuyor. Zamlarla birlikte 300 gr'lık bir ekmeğin fiyatı 60 kuruş oldu.

İstanbulluların genellikle tercih ettiği halk ekmek, dün akşamdan itibaren yüzde 20 zamlı olarak satılıyor. İHE ürünlerini satan büfelere gelen müşteriler zam geldiğini para verirken öğrendi. Bazı vatandaşlar zammı normal karşılarken bazıları da ekmek almaya mecbur oldukları için elden bir şey gelmediğini söylemekle yetindi. Şirinevler İHE büfesinden ekmek alan İzzettin Aldundağ, "Birisi buğday diğeri un fiyatları arttı diyor.
Bir diğeri vergilerin yüksek olduğunu söylüyor. Zam olayı her alanda var. Pazara gittiğiniz zaman da tezgahlarda her şeyin zamlı olduğunu görüyorsunuz. Zammı normal de karşılasak anormal de olsa eninde sonunda yapıyorlar.

Vatandaşın yapabileceği bir şey yok. Mecburen almak zorundayız." diye konuştu. Yeni fiyatlara göre 300 gr'lık normal, kepekli ve tuz ilave edilmemiş ekmek 60 kuruş oldu. Pide 75 kuruş olurken 8'li Akdeniz ekmeği de (400 gr) 1 lira 10 kuruşa çıktı. İHE'de satılan diğer bütün ürünlere de aynı şekilde yüzde 20 zam geldi.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • HalitBinVelit 6 yıl önce Şikayet Et
    Zaten zararlı.....Ekmeği kesin?.... .....Fırıncılar,Halk ekmek vs..hepsi çakılsın?...zaten ekmeğin içinde bir çok zararlı katkı maddesi var? bakın fiyatları nasıl aşağıya çekiyorlar?..
    Cevapla