Ayda 32 bin dolara işçi aranıyor

Türk kaynakçılar için yurt dışında yüksek maaşlı iş fırsatı doğdu. Yıllık 400 bin dolar veren Kanadalı şirketler nitelikli göçmen arıyor

Ayda 32 bin dolara işçi aranıyor
Ayda 32 bin dolara işçi aranıyor
GİRİŞ 22.04.2014 03:29 GÜNCELLEME 22.04.2014 04:53
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Amerika ve Kanada, nitelikli iş gücü eksikliği yüzünden çıkmazda. Çaresiz kalan enerji firmalarından Türk kaynakçılar için 'Amerikan Rüyası' fırsatı çıktı. 351 bin kaynakçı arayan Amerika'da, nitelikli işçilerin yıllık geliri 240 bin dolara kadar yükselebiliyor.

Amerika ve Kanada'da inşaat firmaları, dünyanın dört bir yanından iş gücü çekebilmek için, kaynakçıların eğitim masraflarını karşılıyor ve emeklilik fonlarını artırıyor. Ayrıca, Amerika'daki işçilerin maaşları bir gecede yüzde 20 arttı.

GÖÇMENLERE İŞ İMKANI 

Yapılan zam ile beraber işçilerin yıllık geliri 240 bin dolara yükselmiş oldu. Kanada'da ise bu rakam 384 bin dolara (Aylık 32 bin dolar) ulaşmış durumda. İnşaat firmalarından Huntsman Corp'un kimyasal bölümünün CEO'su Peter Huntsman, "Eğer Lake Charles bölgesindeki 5 ve 85 yaşları arasındaki herkesi alıp, kaynakçılığı öğretsek bile ihtiyacı karşılayamayız" şeklinde konuştu.

Şirketler konsolosluklar vasıtasıyla göçmen işçileri arıyor. Göçmen olmak isteyenlerin bu ülkelerin konsolosluklarından bilgi alabileceği belirtiliyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
abd aylık maaş
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • recep 4 yıl önce Şikayet Et
  O zaman gerekli evrakları gönderin baş vuru yapalım lütfen nereye baş vuracağiz yol gösterin
  Cevapla
 • recep 4 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekten böyle bir şey varmı
  Cevapla
 • kadir SafaLI 6 yıl önce Şikayet Et
  bu paraya gerçekten ayda çaLI$ILIR :). oynamayIn miLLetin umutLarIyLa . . .
  Cevapla
 • mahmut 2 ay önce Şikayet Et
  bildiğim kadarıyla maaşlar yıllık söylenir buradaki gibi aylık söylenmiyor .vasıflı iyi elemanlar bu kadar maaş alabiliyorlar ama kaynakçı ilk kez duyuyorum
  Cevapla
 • celal yolal 6 yıl önce Şikayet Et
  dünyada sen sevdigim ülke. canada
  Cevapla